viss arhīvs
skaidrojumi
likumi praksē
Likumdošana
Norises
viedokļi
Intervijas
Komentāri
LV portāls jautā
Atklātās vēstules, paziņojumi
Amatpersonu runas
e-konsultācijas
latvijas vēstnesis
 
tiesību akti
 
oficiālie paziņojumi
likumi.lv
jurista vārds
IZVĒRSTI
SEKO MUMS!
 
Preses relīzes
 
 
Skaidrojumi
 
 
Viedokļi
 
 
Tiesību akti
 
 
Likumi praksē
 
 
E-konsultācijas
 
 
Lapas karte
 
 
RSS
 
 
Kontakti
 
 

Par e-konsultācijām

LV portāls palīdz atrast atbildes uz šādiem jautājumiem: par valsts pakalpojumiem un tiesisko regulējumu Latvijā.

Noteikumi

Tēmu katalogs  

 
Nr. 13777
Drošība
Tieslietas: Īpašumtiesības, Personas dati

Policija ziņu sniedzēja datus neizpauž (1)
 
 
 Drukāt
 Nosūtīt
 Ziņot redaktoram
 Komentēt
Iesaka:   +0 -0
Jautā: Mila | 06.02.2018

Sveicināti! Runa būs par kaimiņiem, kuri nepārtraukti dzer, nemaksā par dzīvokli, trokšņo gan dienas, gan nakts laikā. Ceru dabūt kaut kādu palīdzību, jo nezinām, ko darīt. Situācija ir tāda: dzīvojam daudzdzīvokļu mājā (Pārdaugavā). Blakus dzīvo sieviete ar vīrieti. Nepārtraukti dzer un strīdas (tādēļ ļoti skaļi kliedz un vai nu met kaut kādas lietas pa dzīvokli, vai arī sit viens otru). Saucam policiju, bet, kad viņi atbrauc, dzīvoklī jau ir klusums, kaimiņi ver durvis vaļā, viss, ko dara policija, – pārbauda dokumentus un saka, lai viņi netrokšņo, jo tas traucē kaimiņiem. Bija arī tādi gadījumi, ka tie kaimiņi meta mums pie durvīm kaut kādus mēslus (jo mēs vienreiz gājām un jautājām, lai viņi vismaz naktī netrokšņo). Ko mums darīt? Paziņa teica, lai mēs mēģinām filmēt video, lai tur varētu sadzirdēt, ka kaimiņi trokšņo, un saukt policiju. kā arī mēģināt rakstīt iesniegumu un pielikumā likt tos video un datumus, kad viņi trokšņoja. Un pēc tam policija brauks iztaujāt pārējos kaimiņus, vai tā ir vai nav. Bet vai tie skaļie kaimiņi nevarēs uzzināt, ka iesniegumu uzrakstījām mēs (jo tādēļ, ka viņi ir dzērāji, ļoti bail, ka viņi varēs kaut ko izdarīt)? Ka rīkoties? Ko darīt? Šausmīgi bail ar viņiem dzīvot. Ceru dabūt kaut kādu atbildi, lai zinātu, kā rīkoties. Jo saukt katru reizi policiju, kad viņi auro, bet, policijai atbraucot, tur ir klusums (kliedz 10 minūtes, pēc tam pārtraukums un atkal viss sākas), arī nav labākais variants (policijas izsaukums pa tukšo). Paldies jau iepriekš!

Atbilde sniegta: 08.02.2018.
Rīgas pašvaldības policija
Toms Sadovskis, sabiedrisko attiecību speciālists

Ja kaimiņi trokšņo vai citādi traucē mieru, sākumā iesakām problēmu risināt pārrunu ceļā, jo ne vienmēr kaimiņi apzinās, ka ir kādam traucējuši.

Konkrētajā situācijā izskatās, ka pārrunas nav līdzējušas, tādēļ iedzīvotāji rīkojušies pareizi, izsaucot policiju.

Taču jāatzīst, ka Rīgas pašvaldības policijai pašlaik ir ierobežotas iespējas, jo neviens normatīvais akts nenosaka atbildību par trokšņošanu (agrāk noteica, taču pēc Satversmes tiesas sprieduma attiecīgo Rīgas domes saistošo noteikumu punktu atcēla).

Līdz ar to par trokšņošanu vien policija personas nevar saukt pie atbildības, tomēr tas nenozīmē, ka tiesības uz trokšņošanu ir absolūtas. Proti, iedzīvotāji, realizējot savas trokšņošanas tiesības, nedrīkst aizskart citu tiesības uz mieru.

Tādēļ aicinām policiju turpināt saukt arī pēc tam, kad tā jau vienreiz ir paviesojusies attiecīgajā dzīvoklī, ja trokšņošana pēc policijas aizbraukšanas atsākas. Policijā var vērsties arī ar iesniegumu, turklāt policija ziņu sniedzēja datus nekad neizpauž.

Vēl iesakām vērsties pie nama apsaimniekotāja, lai viņš varētu pārbaudīt, vai nav pārkāpti ēkas iekšējās kārtības noteikumi.E-konsultācijai ir informatīvs raksturs.
 
SAISTĪTIE RESURSI
PASTĀSTI CITIEM!
  Ieteikt:  +0
-0
Komentārā lūdzam izteikt Jūsu viedokli. Ja Jums ir neskaidrības par izskatīto tematu, jautājumiem izmantojiet sadaļu "E-konsultācijas".
Pievienot komentāru / Lasīt komentārus (1)
 
E-konsultācijas (12882)

VISVAIRĀK LASĪTIE

TEMATISKĀS E-KONSULTĀCIJAS

REKLĀMA

NOZARU KATALOGS
ATVĒRT
Valsts pārvalde (179)Drošība (579)Ekonomika (1174)Finanses (1636)
 
Izglītība (439)Kultūra (67)Labklājība (4179)Pašvaldības (1203)
 
Politika (46)Satiksme (485)Tieslietas (4840)Veselība (348)
 
Vide (206)Eiropas Savienība (97)Ārlietas (5)
AIZVĒRT

SKAIDROJUMI. LIKUMI PRAKSĒ. DISKUSIJAS. ZINI SAVAS TIESĪBAS UN PIENĀKUMUS!

Ceļvedis valsts informācijā. Specializēts portāls dialogam starp sabiedrību un valsti.
ATSLĒGVĀRDI:
 • VISI
 • A
 • B
 • C
 • D
 • E
 • F
 • G
 • H
 • I
 • J
 • K
 • L
 • M
 • N
 • O
 • P
 • R
 • S
 • T
 • U
 • V
 • Z
noma uzteikums izsole diaspora mediācija izglītības_saturs Saeimas_lēmumi Ministru_kabineta_lēmumi administratīvās_tiesības adopcija advokāti akcīzes_nodoklis amatpersona apdrošināšana apsaimniekošana arodbiedrības arodslimības atestāti,_diplomi atkarības attaisnotie_izdevumi atvaļinājums autoceļi,_ielas autortiesības autosatiksme aviosatiksme ārpolitika ārsti ātrie_kredīti bankas bāriņtiesa bezdarbs bērna_kopšanas_atvaļinājums bērna_kopšanas_pabalsts bērnudārzs bērnu_tiesības bibliotēka budžets būvatļauja būvnormatīvi būvvalde ceļošana civiltiesības CVK dabas_resursu_nodoklis darba_aizsardzība darba_līgums darba_samaksa dāvinājuma_līgums demogrāfija demokrātija diplomātija dome dzīvesveids dzīvesvietas_deklarēšana eksāmeni energoefektivitāte ES_finansējums ES_tiesību_normas e-veselība ēnu_ekonomika gājēji iedzīvotāju_ienākuma_nodoklis ierēdņi iesācējuzņēmumi ieslodzījuma_vietas Igaunija inovācijas integrācija interešu_izglītība interneta_pakalpojumi investīcijas īres_tiesības kadastrs kapsētas kiberdrošība klimats KNAB komunālie_pakalpojumi konkurence kopīpašums korupcija Krievija krimināltiesības Latvijas_Vēstnesis lauksaimniecība lauksaimniecības_dzīvnieki lauksaimniecības_zeme laulība laulības_šķiršana Lietuva mantojuma_tiesības maznodrošinātā_statuss mājdzīvnieki mediji medikamenti mežsaimniecība migrācija mikrouzņēmumu_nodoklis mobilās_ierīces muita mūžizglītība NATO nekustamā_īpašuma_nodoklis nodarbinātība notāri NVO partnerattiecības pasts patenti,_preču_zīmes paternitāte pārtika piesārņojums pievienotās_vērtības_nodoklis pirkuma_līgums policija poliklīnika politika prasības_pieteikums profesionālā_izglītība prokurori publiskie_iepirkumi reģionu_attīstība SAB sabiedriskais_transports Satversme savvaļas_dzīvnieki skolēnu_brīvdienas skolotāji slimība slimības_lapa slimnīca sociālais_nodoklis sods sports statistika svētki taksometri tarifi terorisms tiesāšanās_izdevumi tiesības_internetā tiesības_uz_privāto_dzīvi tiesneši tiesu_izpildītāji tirdzniecība tūrisms ugunsdrošība uzņēmumu_ienākuma_nodoklis vadītāja_apliecība vakcinācija valsts_juridiskā_palīdzība valsts_nodevas vecāku_pabalsts vecāku_tiesības velosatiksme veselības_apdrošināšana vēlēšanas vērtspapīri vēstniecības vēsture zemesgrāmata zemes_īpašums zinātne
 


Latvijas Republikas oficiālais izdevējs
© VSIA "Latvijas Vēstnesis"

INFOGRAFIKA

+

PAR PORTĀLU

Redakcija

Konsultatīvā padome

Lietošanas noteikumi

Autortiesības

Reklāma

KONTAKTI

Bruņinieku 41,

Rīgā, LV-1011

Tālr.: 673-106-75

E-pasts: portals@lv.lv

Relīzēm: pr@lv.lv

PAR LATVIJAS VĒSTNESI

Klientu centrs

(Oficiālo paziņojumu iesniegšana)

Grāmatu e-veikals

Oficiālā izdevēja kontakti

Rekvizīti