viss arhīvs
skaidrojumi
likumi praksē
Likumdošana
Norises
viedokļi
Intervijas
Komentāri
LV portāls jautā
Atklātās vēstules, paziņojumi
Amatpersonu runas
e-konsultācijas
latvijas vēstnesis
 
tiesību akti
 
oficiālie paziņojumi
likumi.lv
jurista vārds
IZVĒRSTI
SEKO MUMS!
 
Preses relīzes
 
 
Skaidrojumi
 
 
Viedokļi
 
 
Tiesību akti
 
 
Likumi praksē
 
 
E-konsultācijas
 
 
Lapas karte
 
 
RSS
 
 
Kontakti
 
 

Par e-konsultācijām

LV portāls palīdz atrast atbildes uz šādiem jautājumiem: par valsts pakalpojumiem un tiesisko regulējumu Latvijā.

Noteikumi

Tēmu katalogs  

 
Nr. 13752
Vide

Kas ir pārplūstoši klajumi mežā
 
 
 Drukāt
 Nosūtīt
 Ziņot redaktoram
 Komentēt
Iesaka:   +0 -0
Jautā: Guntis F. | 03.02.2018

Labdien! Saskaņā ar Meža likuma pirmās daļas trešo punktu likuma objekts ir mežā ietilpstošie pārplūstošie klajumi. Vai jūs varētu sniegt pilnīgāku skaidrojumu, kas ir šie pārplūstošie klajumi, cik lieli tie var būt, vai tiem ir noteikts minimālais/maksimālais dziļums? Otrs, kā vērtēt apstākli, ka šāds pārplūstošais klajums ir tiešā saskarē zivju dīķi, t.i., kā nošķirt šo robežu, kurā brīdī tas ir dīķis un kurā pārplūstošais klajums, lai gan VM reģistrā dīķim piegulošais meža zemes nogabals ir reģistrēts kā niedrājs (meža tips) – tas gan jau pasen kā neatbilst reālajam stāvoklim. Dīķis laika gaitā ir kļuvis lielāks un neatbilst zemes robežu plānā eksplikācijā norādītajam lielumam. Ja pašreiz šī zeme atrodas pilnīgi zem ūdens, tā aizvien vēl tiek uzlūkota kā meža zeme? Un, pats galvenais, vai tam ir kādas tiesiskas sekas – vai VMD var uzskatīt, ka notikusi meža zemes prettiesiska transformācija citā zemes lietošanas kategorijā? Konkrētajā gadījumā iespējamā strīdus platība ir 0,15–0,2 ha. Paldies par atbildi!

Atbilde sniegta: 08.02.2018.
Zemkopības ministrija
Lelda Pamovska, Meža departamenta Meža resursu un medību nodaļas vecākā referente

Atbilstoši Ministru kabineta 2016. gada 21. jūnija noteikumiem Nr. 384 “Meža inventarizācijas un Meža valsts reģistra informācijas aprites noteikumi” mežā ietilpstoši pārplūstoši klajumi ir  platības, kurās, atkārtoti veidojoties paaugstinātam virsūdeņu līmenim, nav iespējama mežaudzes attīstība. Kā atsevišķs pārplūstošu klajumu veids ir izdalīts bebru applūdinājums – meža zeme, kura bebru darbības dēļ ir pārplūdusi un kurā nav iespējama mežaudzes attīstība. Pārplūstoša klajuma platība nav ierobežota.

Savukārt dīķis ir hidrotehniskā būve, kas izveidota normatīvajos aktos par būvniecību noteiktā kārtībā. Būtiskākā atšķirība starp dīķi un pārplūstošu klajumu ir tā, ka dīķis ir būve, kuru izveidojis cilvēks, bet pārplūstošs klajums ir radies dabisko procesu vai bebru darbības rezultātā.

Atbildīgā institūcija, kura izvērtē, vai ir notikusi prettiesiska atmežošana, ir Valsts meža dienests. Ja meža zemē appludinājums izveidots cilvēka darbības (būvniecības) rezultātā, neievērojot normatīvajos aktos par atmežošanu noteiktās prasības, pastāv iespēja, ka ir notikusi prettiesiska atmežošana.

Ja appludinājums veidojies dabisko procesu vai bebra darbības rezultātā, meža zemes lietošanas veidus Meža valsts reģistrā var aktualizēt Ministru kabineta 2016. gada 21. jūnija noteikumos Nr. 384 “Meža inventarizācijas un Meža valsts reģistra informācijas aprites noteikumi” noteiktā kārtībā – vai nu veicot meža inventarizāciju, vai aktualizējot Meža valsts reģistra datus.E-konsultācijai ir informatīvs raksturs.
 
SAISTĪTIE RESURSI
PASTĀSTI CITIEM!
  Ieteikt:  +0
-0
Komentārā lūdzam izteikt Jūsu viedokli. Ja Jums ir neskaidrības par izskatīto tematu, jautājumiem izmantojiet sadaļu "E-konsultācijas".
Pievienot komentāru
 
E-konsultācijas (12882)

VISVAIRĀK LASĪTIE

TEMATISKĀS E-KONSULTĀCIJAS

REKLĀMA

NOZARU KATALOGS
ATVĒRT
Valsts pārvalde (179)Drošība (579)Ekonomika (1174)Finanses (1636)
 
Izglītība (439)Kultūra (67)Labklājība (4179)Pašvaldības (1203)
 
Politika (46)Satiksme (485)Tieslietas (4840)Veselība (348)
 
Vide (206)Eiropas Savienība (97)Ārlietas (5)
AIZVĒRT

SKAIDROJUMI. LIKUMI PRAKSĒ. DISKUSIJAS. ZINI SAVAS TIESĪBAS UN PIENĀKUMUS!

Ceļvedis valsts informācijā. Specializēts portāls dialogam starp sabiedrību un valsti.
ATSLĒGVĀRDI:
 • VISI
 • A
 • B
 • C
 • D
 • E
 • F
 • G
 • H
 • I
 • J
 • K
 • L
 • M
 • N
 • O
 • P
 • R
 • S
 • T
 • U
 • V
 • Z
noma uzteikums izsole diaspora mediācija izglītības_saturs Saeimas_lēmumi Ministru_kabineta_lēmumi administratīvās_tiesības adopcija advokāti akcīzes_nodoklis amatpersona apdrošināšana apsaimniekošana arodbiedrības arodslimības atestāti,_diplomi atkarības attaisnotie_izdevumi atvaļinājums autoceļi,_ielas autortiesības autosatiksme aviosatiksme ārpolitika ārsti ātrie_kredīti bankas bāriņtiesa bezdarbs bērna_kopšanas_atvaļinājums bērna_kopšanas_pabalsts bērnudārzs bērnu_tiesības bibliotēka budžets būvatļauja būvnormatīvi būvvalde ceļošana civiltiesības CVK dabas_resursu_nodoklis darba_aizsardzība darba_līgums darba_samaksa dāvinājuma_līgums demogrāfija demokrātija diplomātija dome dzīvesveids dzīvesvietas_deklarēšana eksāmeni energoefektivitāte ES_finansējums ES_tiesību_normas e-veselība ēnu_ekonomika gājēji iedzīvotāju_ienākuma_nodoklis ierēdņi iesācējuzņēmumi ieslodzījuma_vietas Igaunija inovācijas integrācija interešu_izglītība interneta_pakalpojumi investīcijas īres_tiesības kadastrs kapsētas kiberdrošība klimats KNAB komunālie_pakalpojumi konkurence kopīpašums korupcija Krievija krimināltiesības Latvijas_Vēstnesis lauksaimniecība lauksaimniecības_dzīvnieki lauksaimniecības_zeme laulība laulības_šķiršana Lietuva mantojuma_tiesības maznodrošinātā_statuss mājdzīvnieki mediji medikamenti mežsaimniecība migrācija mikrouzņēmumu_nodoklis mobilās_ierīces muita mūžizglītība NATO nekustamā_īpašuma_nodoklis nodarbinātība notāri NVO partnerattiecības pasts patenti,_preču_zīmes paternitāte pārtika piesārņojums pievienotās_vērtības_nodoklis pirkuma_līgums policija poliklīnika politika prasības_pieteikums profesionālā_izglītība prokurori publiskie_iepirkumi reģionu_attīstība SAB sabiedriskais_transports Satversme savvaļas_dzīvnieki skolēnu_brīvdienas skolotāji slimība slimības_lapa slimnīca sociālais_nodoklis sods sports statistika svētki taksometri tarifi terorisms tiesāšanās_izdevumi tiesības_internetā tiesības_uz_privāto_dzīvi tiesneši tiesu_izpildītāji tirdzniecība tūrisms ugunsdrošība uzņēmumu_ienākuma_nodoklis vadītāja_apliecība vakcinācija valsts_juridiskā_palīdzība valsts_nodevas vecāku_pabalsts vecāku_tiesības velosatiksme veselības_apdrošināšana vēlēšanas vērtspapīri vēstniecības vēsture zemesgrāmata zemes_īpašums zinātne
 


Latvijas Republikas oficiālais izdevējs
© VSIA "Latvijas Vēstnesis"

INFOGRAFIKA

+

PAR PORTĀLU

Redakcija

Konsultatīvā padome

Lietošanas noteikumi

Autortiesības

Reklāma

KONTAKTI

Bruņinieku 41,

Rīgā, LV-1011

Tālr.: 673-106-75

E-pasts: portals@lv.lv

Relīzēm: pr@lv.lv

PAR LATVIJAS VĒSTNESI

Klientu centrs

(Oficiālo paziņojumu iesniegšana)

Grāmatu e-veikals

Oficiālā izdevēja kontakti

Rekvizīti