viss arhīvs
skaidrojumi
likumi praksē
Likumdošana
Norises
viedokļi
Intervijas
Komentāri
LV portāls jautā
Atklātās vēstules, paziņojumi
Amatpersonu runas
e-konsultācijas
latvijas vēstnesis
 
tiesību akti
 
oficiālie paziņojumi
likumi.lv
jurista vārds
IZVĒRSTI
SEKO MUMS!
 
Preses relīzes
 
 
Skaidrojumi
 
 
Viedokļi
 
 
Tiesību akti
 
 
Likumi praksē
 
 
E-konsultācijas
 
 
Lapas karte
 
 
RSS
 
 
Kontakti
 
 

Par e-konsultācijām

LV portāls palīdz atrast atbildes uz šādiem jautājumiem: par valsts pakalpojumiem un tiesisko regulējumu Latvijā.

Noteikumi

Tēmu katalogs  

 
Nr. 13619
Izglītība: Skola

Pedagoga profesionālā kvalifikācija un darbības kvalitātes novērtējums (2)
 
 
 Drukāt
 Nosūtīt
 Ziņot redaktoram
 Komentēt
Iesaka:   +3 -0
Jautā: Skolotāja | 11.01.2018

Labdien! Jums raksta vispārizglītojošo mācību priekšmetu un interešu izglītības skolotāja. Mācību priekšmeta specifikas dēļ (minimāls stundu skaits mācību nedēļā pamatskolas klasēs) atbilstoši iegūtajai pedagoga kvalifikācijai strādāju divās Latvijas vispārizglītojošajās skolās par mācību priekšmetu skolotāju un interešu izglītības skolotāju, vēl vienā skolā – par interešu izglītības skolotāju. Kopā man ir nedaudz vairāk kā viena skolotāja darba slodze. Liels bija mans pārsteigums, kad vienas vispārizglītojošās skolas administrācija mani informēja, ka 2018. gadā Latvijā ir mainījušies pedagogu profesionālās darbības kvalitātes pakāpju piešķiršanas noteikumi un man ir jāpiesakās profesionālās kvalitātes pakāpju novērtēšanai gan kā vispārizglītojošo mācību priekšmetu skolotājai, gan kā interešu izglītības skolotājai. Un citās Latvijas skolās iegūtā pedagogu profesionālās kvalifikācijas pakāpe, lai saņemtu piemaksu par attiecīgo pakāpi, nebūs derīga. Vai tas nozīmē, ka man ar nepilnu darba slodzi ir piecas reizes jāapliecina sava profesionālā kvalifikācija? Zinot, ka skolas direktoram ir tiesības piešķirt pedagogam profesionālās kvalifikācijas pakāpi arī uz vienu gadu, situācija, manuprāt, ir absurda. Vai nākamas solis būs piecu bakalaura un maģistra izglītības dokumentu nepieciešamība, lai es varētu turpināt pedagoga darbu Latvijas skolās? Būšu pateicīga, ja “Latvijas Vēstneša” portālā par radušos situāciju sniegsiet publisku skaidrojumu ne vien man, bet arī citiem Latvijas skolotājiem un skolu administrācijai.

Atbilde sniegta: 15.02.2018.
Izglītības un zinātnes ministrija
Inta Bērziņa, Komunikācijas un dokumentu pārvaldības nodaļas vecākā konsultante

Vispirms jāpaskaidro, ka pedagoga profesionālā kvalifikācija un profesionālās darbības kvalitātes novērtēšana (rezultātā piešķir kvalitātes pakāpi) ir atšķirīgas lietas. Kvalifikāciju piešķir vienu reizi, izsniedzot diplomu par iegūto izglītību un attiecīgi piešķirto kvalifikāciju, tā atkārtota pierādīšana nav nepieciešama.

Profesionālās darbības kvalitāti novērtē izglītības iestādes administrācija, veicot iekšējo kontroli, un tās pienākums novērtēt izglītības iestādes darbības kvalitāti kopumā ir katru mācību gadu.

Saistībā ar pedagogu profesionālās darbības kvalitātes novērtēšanu 2017. gada 22. augustā ir pieņemti Ministru kabineta noteikumi Nr. 501 “Pedagogu profesionālās darbības kvalitātes novērtēšanas organizēšanas kārtība”. Tie nosaka, ka novērtēšanas Nolikumu izstrādā izglītības iestāde, kas veic novērtēšanu. Savukārt Izglītības likuma 491. pantā ir noteikts – kas var prasīt novērtēšanu, kas veic novērtēšanu, pēc kādiem kritērijiem kādu pakāpi uz kādu termiņu var piešķirt pedagogam, kā arī – kādos gadījumos ir tiesības atņemt piešķirto pakāpi un kad pedagogs uz novērtēšanu var pieteikties atkārtoti.

Ja pedagogs strādā vairākās izglītības iestādēs, viņam ir tiesības prasīt novērtēšanu katrā no šīm iestādēm. Vienas izglītības iestādes ietvaros pedagogam vērtējums jāgūst vienu reizi ar iespēju novērtēties visos amatos, kādos pedagogs šajā skolā strādā ( minēti Izglītības likuma 491. pantā).

Pedagogs var strādāt skolā, ja viņam ir atbilstoša izglītība un profesionālā kvalifikācija, bet viņš nav prasījis savas profesionālās darbības kvalitātes novērtēšanu vai viņam tā nav piešķirta.E-konsultācijai ir informatīvs raksturs.
 
SAISTĪTIE RESURSI
PASTĀSTI CITIEM!
  Ieteikt:  +3
-0
Komentārā lūdzam izteikt Jūsu viedokli. Ja Jums ir neskaidrības par izskatīto tematu, jautājumiem izmantojiet sadaļu "E-konsultācijas".
Pievienot komentāru / Lasīt komentārus (2)
 
  JAUNĀKĀS ATBILDES  (12931)

E-konsultācijas (13043)

VISVAIRĀK LASĪTIE

TEMATISKĀS E-KONSULTĀCIJAS

REKLĀMA

NOZARU KATALOGS
ATVĒRT
Valsts pārvalde (185)Drošība (589)Ekonomika (1184)Finanses (1659)
 
Izglītība (439)Kultūra (68)Labklājība (4219)Pašvaldības (1234)
 
Politika (46)Satiksme (490)Tieslietas (4900)Veselība (350)
 
Vide (206)Eiropas Savienība (97)Ārlietas (5)
AIZVĒRT

SKAIDROJUMI. LIKUMI PRAKSĒ. DISKUSIJAS. ZINI SAVAS TIESĪBAS UN PIENĀKUMUS!

Ceļvedis valsts informācijā. Specializēts portāls dialogam starp sabiedrību un valsti.
ATSLĒGVĀRDI:
 • VISI
 • A
 • B
 • C
 • D
 • E
 • F
 • G
 • H
 • I
 • J
 • K
 • L
 • M
 • N
 • O
 • P
 • R
 • S
 • T
 • U
 • V
 • Z
noma uzteikums izsole mediācija diaspora Runā_valsts izglītības_saturs medijpratība Saeimas_lēmumi Ministru_kabineta_lēmumi administratīvās_tiesības adopcija advokāti akcīzes_nodoklis amatpersona apdrošināšana apsaimniekošana arodbiedrības arodslimības atestāti,_diplomi atkarības attaisnotie_izdevumi atvaļinājums autoceļi,_ielas autortiesības autosatiksme aviosatiksme ārpolitika ārsti ātrie_kredīti bankas bāriņtiesa bezdarbs bērna_kopšanas_atvaļinājums bērna_kopšanas_pabalsts bērnudārzs bērnu_tiesības bibliotēka budžets būvatļauja būvnormatīvi būvvalde ceļošana civiltiesības CVK dabas_resursu_nodoklis darba_aizsardzība darba_līgums darba_samaksa dāvinājuma_līgums demogrāfija demokrātija diplomātija dome dzīvesveids dzīvesvietas_deklarēšana eksāmeni energoefektivitāte ES_finansējums ES_tiesību_normas e-veselība ēnu_ekonomika gājēji iedzīvotāju_ienākuma_nodoklis ierēdņi iesācējuzņēmumi ieslodzījuma_vietas Igaunija inovācijas integrācija interešu_izglītība e-pakalpojumi investīcijas īres_tiesības kadastrs kapsētas kiberdrošība klimats KNAB komunālie_pakalpojumi konkurence kopīpašums korupcija Krievija krimināltiesības Latvijas_Vēstnesis lauksaimniecība lauksaimniecības_dzīvnieki lauksaimniecības_zeme laulība laulības_šķiršana Lietuva mantojuma_tiesības maznodrošinātā_statuss mājdzīvnieki mediji medikamenti mežsaimniecība migrācija mikrouzņēmumu_nodoklis mobilās_ierīces muita mūžizglītība NATO nekustamā_īpašuma_nodoklis nodarbinātība notāri NVO partnerattiecības pasts patenti,_preču_zīmes paternitāte pārtika piesārņojums pievienotās_vērtības_nodoklis pirkuma_līgums policija poliklīnika prasības_pieteikums profesionālā_izglītība prokurori publiskie_iepirkumi reģionu_attīstība tehnoloģijas sabiedriskais_transports Satversme savvaļas_dzīvnieki skolēnu_brīvdienas skolotāji slimība slimības_lapa slimnīca sociālais_nodoklis sods sports statistika svētki taksometri tarifi terorisms tiesāšanās_izdevumi tiesības_internetā tiesības_uz_privāto_dzīvi tiesneši tiesu_izpildītāji tirdzniecība tūrisms ugunsdrošība uzņēmumu_ienākuma_nodoklis vadītāja_apliecība vakcinācija valsts_juridiskā_palīdzība valsts_nodevas vecāku_pabalsts vecāku_tiesības velosatiksme veselības_apdrošināšana vēlēšanas vērtspapīri vēstniecības vēsture zemesgrāmata zemes_īpašums zinātne
 


Latvijas Republikas oficiālais izdevējs
© VSIA "Latvijas Vēstnesis"

INFOGRAFIKA

+

PAR PORTĀLU

Redakcija

Konsultatīvā padome

Lietošanas noteikumi

Autortiesības

Reklāma

KONTAKTI

Bruņinieku 41,

Rīgā, LV-1011

Tālr.: 673-106-75

E-pasts: portals@lv.lv

Relīzēm: pr@lv.lv

PAR LATVIJAS VĒSTNESI

Klientu centrs

(Oficiālo paziņojumu iesniegšana)

Grāmatu e-veikals

Oficiālā izdevēja kontakti

Rekvizīti