viss arhīvs
skaidrojumi
likumi praksē
Likumdošana
Norises
viedokļi
Intervijas
Komentāri
LV portāls jautā
Atklātās vēstules, paziņojumi
Amatpersonu runas
e-konsultācijas
latvijas vēstnesis
 
tiesību akti
 
oficiālie paziņojumi
likumi.lv
jurista vārds
IZVĒRSTI
SEKO MUMS!
 
Preses relīzes
 
 
Skaidrojumi
 
 
Viedokļi
 
 
Tiesību akti
 
 
Likumi praksē
 
 
E-konsultācijas
 
 
Lapas karte
 
 
RSS
 
 
Kontakti
 
 

Par e-konsultācijām

LV portāls palīdz atrast atbildes uz šādiem jautājumiem: par valsts pakalpojumiem un tiesisko regulējumu Latvijā.

Noteikumi

Tēmu katalogs  

 
Nr. 13604
Pašvaldības: Mājoklis
Tieslietas: Līgumi, dokumenti

Ko likums saka par pārvaldnieka maiņu
 
 
 Drukāt
 Nosūtīt
 Ziņot redaktoram
 Komentēt
Iesaka:   +0 -0
Jautā: Arturs | 10.01.2018

Sveiki! Ceram, ka spēsiet rast skaidrību sekojošā situācijā. Dzīvokļu īpašnieku biedrība 2009. gadā noslēdza pārvaldīšanas līgumu ar pašvaldības uzņēmumu (namu pārvaldi), attiecīgi pārvalde noslēdza līgumus ar pakalpojuma sniedzējiem un visi norēķini notiek caur pārvaldes norēķinu kontu. Dzīvokļa īpašnieki kopsapulcē ar 80% balsu nolēma lauzt līgumu un pārņemt māju biedrības valdījumā. Pārvalde neatdod māju, neslēdz nodošanas-pieņemšanas aktu, kamēr dzīvokļa īpašnieki/biedrība nav nomaksājusi īres/apsaimniekošanas un komunālo maksājuma parādu. Mājas uzkrājums ir pozitīvs, un ar pārvaldi par sniegtajiem pārvaldīšanas pakalpojumiem esam nerēķinājušies pilnā apmērā. Pārvalde pieprasa apmaksāt atsevišķu dzīvokļa īpašnieku/īrnieku izveidotos īres/apsaimniekošanas un komunālo maksājuma parādus, pie kam lielākā daļa no šiem parādiem ir jau iztiesāti par labu pārvaldei. Lūdzu, sniedziet atbildi, cik pārvaldes prasība ir pamatota un likumīga?

Atbilde sniegta: 12.01.2018.
Mudīte Luksa
LV portāls
Vitolds Peipiņš
Latvijas Nekustamā īpašuma pārvaldnieku asociācijas vadītājs

Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likuma 17.1 pantā ir noteikts:

“(1) Kopīpašumā esošas dzīvojamās mājas kopīpašnieki vai dzīvokļu īpašumu mājā – dzīvokļu īpašnieki pārvaldīšanas uzdevumu atsauc, pamatojoties uz likumā noteiktajā kārtībā pieņemtu dzīvojamās mājas īpašnieku lēmumu.

(2) Par pārvaldīšanas uzdevuma atsaukšanu dzīvojamās mājas īpašnieks informē pārvaldnieku, nosūtot attiecīgu paziņojumu ierakstītā vēstulē. Paziņojumā norāda datumu, ar kuru pārvaldīšanas uzdevums tiek atsaukts.

(3) No pārvaldīšanas līguma izrietošās pušu tiesiskās attiecības izbeidzas vienu mēnesi pēc tam, kad nosūtīts paziņojums par pārvaldīšanas uzdevuma atsaukšanu, ja pārvaldīšanas līgumā nav noteikts cits termiņš.”

Kā teikts likumā, tā arī jānotiek. Latvijas Nekustamā īpašuma pārvaldnieku asociācijas vadītājs Vitolds Peipiņš skaidro: “Namu pārvaldei, ja ar to tiek pārtraukts apsaimniekošanas līgums, šie atsevišķo iedzīvotāju parādi ir jāfiksē un jāpiedzen. Namu pārvaldes vilcināšanās ar mājas nodošanu galīgi nav attaisnojama, jo arī Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likuma 12. pantā ir norma, ka pārvaldniekam ir pienākums mēneša laikā, ja pārvaldīšanas līgumā nav noteikts citādi, ar nodošanas-pieņemšanas aktu nodot dzīvojamās mājas īpašniekam. Kad dzīvokļu īpašnieki pieņēma lēmumu par pārvaldīšanas uzdevuma atsaukšanu, viņiem ierakstītā vēstulē jānosūta šis vēstījums iepriekšējam pārvaldniekam, un mēneša laikā visas tiesiskās attiecības saistībā ar mājas apsaimniekošanu automātiski uz likuma pamata tiek pārtrauktas, kaut arī namu pārvalde nav parakstījusi nodošanas-pieņemšanas aktu. Biedrībai vienkārši jākontaktējas ar komunālo pakalpojumu piegādātāju vai piegādātājiem (piemēram, galvaspilsētā tie būs vairāki atsevišķi uzņēmumi, bet mazpilsētā var būt viens vienots pakalpojumu sniedzējs), jānodod tam šis dzīvokļu īpašnieku sapulces lēmums par apsaimniekotāja maiņu. Tādi gadījumi, ka iepriekšējais apsaimniekotājs negrib nākamajam nodot rezerves uzkrājumu, ir diezgan bieži, un arī tad biedrībai ir jāraksta vēstule ar prasību pārskaitīt rezerves uzkrājumu norādītā kontā, nosakot termiņu, līdz kuram laikam tas ir jāizdara. Ja termiņš netiek ievērots, biedrība var sniegt prasību tiesā par šo finanšu līdzekļu piedziņu un ieskaitīšanu noteiktā kontā.”

Ja sarežģījumi ar namu pārvaldi turpinās, varat vērsties pēc padoma Latvijas Nekustamā īpašuma pārvaldnieku asociācijā (LNĪPA).

 E-konsultācijai ir informatīvs raksturs.
 
SAISTĪTIE RESURSI
PASTĀSTI CITIEM!
  Ieteikt:  +0
-0
Komentārā lūdzam izteikt Jūsu viedokli. Ja Jums ir neskaidrības par izskatīto tematu, jautājumiem izmantojiet sadaļu "E-konsultācijas".
Pievienot komentāru
 
E-konsultācijas (13277)

VISVAIRĀK LASĪTIE

TEMATISKĀS E-KONSULTĀCIJAS

REKLĀMA

NOZARU KATALOGS
ATVĒRT
Valsts pārvalde (188)Drošība (600)Ekonomika (1194)Finanses (1695)
 
Izglītība (449)Kultūra (68)Labklājība (4294)Pašvaldības (1270)
 
Politika (46)Satiksme (491)Tieslietas (4996)Veselība (361)
 
Vide (209)Eiropas Savienība (98)Ārlietas (5)
AIZVĒRT

SKAIDROJUMI. LIKUMI PRAKSĒ. DISKUSIJAS. ZINI SAVAS TIESĪBAS UN PIENĀKUMUS!

Ceļvedis valsts informācijā. Specializēts portāls dialogam starp sabiedrību un valsti.
ATSLĒGVĀRDI:
 • VISI
 • A
 • B
 • C
 • D
 • E
 • F
 • G
 • H
 • I
 • J
 • K
 • L
 • M
 • N
 • O
 • P
 • R
 • S
 • T
 • U
 • V
 • Z
noma uzteikums izsole mediācija diaspora Runā_valsts izglītības_saturs medijpratība Saeimas_lēmumi Ministru_kabineta_lēmumi administratīvās_tiesības adopcija advokāti akcīzes_nodoklis amatpersona apdrošināšana apsaimniekošana arodbiedrības arodslimības atestāti,_diplomi atkarības attaisnotie_izdevumi atvaļinājums autoceļi,_ielas autortiesības autosatiksme aviosatiksme ārpolitika ārsti ātrie_kredīti bankas bāriņtiesa bezdarbs bērna_kopšanas_atvaļinājums bērna_kopšanas_pabalsts bērnudārzs bērnu_tiesības bibliotēka budžets būvatļauja būvnormatīvi būvvalde ceļošana civiltiesības CVK dabas_resursu_nodoklis darba_aizsardzība darba_līgums darba_samaksa dāvinājuma_līgums demogrāfija demokrātija diplomātija dome dzīvesveids dzīvesvietas_deklarēšana eksāmeni energoefektivitāte ES_finansējums ES_tiesību_normas e-veselība ēnu_ekonomika gājēji iedzīvotāju_ienākuma_nodoklis ierēdņi iesācējuzņēmumi ieslodzījuma_vietas Igaunija inovācijas integrācija interešu_izglītība e-pakalpojumi investīcijas īres_tiesības kadastrs kapsētas kiberdrošība klimats KNAB komunālie_pakalpojumi konkurence kopīpašums korupcija Krievija krimināltiesības Latvijas_Vēstnesis lauksaimniecība lauksaimniecības_dzīvnieki lauksaimniecības_zeme laulība laulības_šķiršana Lietuva mantojuma_tiesības maznodrošinātā_statuss mājdzīvnieki mediji medikamenti mežsaimniecība migrācija mikrouzņēmumu_nodoklis mobilās_ierīces muita mūžizglītība NATO nekustamā_īpašuma_nodoklis nodarbinātība notāri NVO partnerattiecības pasts patenti,_preču_zīmes paternitāte pārtika piesārņojums pievienotās_vērtības_nodoklis pirkuma_līgums policija poliklīnika prasības_pieteikums profesionālā_izglītība prokurori publiskie_iepirkumi reģionu_attīstība tehnoloģijas sabiedriskais_transports Satversme savvaļas_dzīvnieki skolēnu_brīvdienas skolotāji slimība slimības_lapa slimnīca sociālais_nodoklis sods sports statistika svētki taksometri tarifi terorisms tiesāšanās_izdevumi tiesības_internetā tiesības_uz_privāto_dzīvi tiesneši tiesu_izpildītāji tirdzniecība tūrisms ugunsdrošība uzņēmumu_ienākuma_nodoklis vadītāja_apliecība vakcinācija valsts_juridiskā_palīdzība valsts_nodevas vecāku_pabalsts vecāku_tiesības velosatiksme veselības_apdrošināšana vēlēšanas vērtspapīri vēstniecības vēsture zemesgrāmata zemes_īpašums zinātne
 


Latvijas Republikas oficiālais izdevējs
© VSIA "Latvijas Vēstnesis"

INFOGRAFIKA

+

PAR PORTĀLU

Redakcija

Konsultatīvā padome

Lietošanas noteikumi

Autortiesības

Reklāma

KONTAKTI

Bruņinieku 41,

Rīgā, LV-1011

Tālr.: 673-106-75

E-pasts: portals@lv.lv

Relīzēm: pr@lv.lv

PAR LATVIJAS VĒSTNESI

Klientu centrs

(Oficiālo paziņojumu iesniegšana)

Grāmatu e-veikals

Oficiālā izdevēja kontakti

Rekvizīti