viss arhīvs
skaidrojumi
likumi praksē
Likumdošana
Norises
viedokļi
Intervijas
Komentāri
LV portāls jautā
Atklātās vēstules, paziņojumi
Amatpersonu runas
e-konsultācijas
latvijas vēstnesis
 
tiesību akti
 
oficiālie paziņojumi
likumi.lv
jurista vārds
IZVĒRSTI
SEKO MUMS!
 
Preses relīzes
 
 
Skaidrojumi
 
 
Viedokļi
 
 
Tiesību akti
 
 
Likumi praksē
 
 
E-konsultācijas
 
 
Lapas karte
 
 
RSS
 
 
Kontakti
 
 

Par e-konsultācijām

LV portāls palīdz atrast atbildes uz šādiem jautājumiem: par valsts pakalpojumiem un tiesisko regulējumu Latvijā.

Noteikumi

Tēmu katalogs  

 
Nr. 12381
Tieslietas
Pašvaldības: Mājoklis

Vai var atsākt tiesvedību ar nama apsaimniekotāju, ja spriedums stājies spēkā?
 
 
 Drukāt
 Nosūtīt
 Ziņot redaktoram
 Komentēt
Iesaka:   +1 -0
Jautā: Andrejs | 16.07.2017

Labdien! Vēlos pajautāt, ko darīt šādā situācijā: 2014. gadā pret daudzdzīvokļu mājas īpašniekiem (pret katru atsevišķi) bijušais apsaimniekotājs, turpmāk – Apsaimniekotājs, vērsās tiesā par mājas negatīvās bilances piedziņu, kuras pamatā ir līdz galam nesamaksātā maksa par siltummezgla izbūvi (tolaik – republikas mēroga projekts), kas veikta 2004. gadā. Apsaimniekotājs, dzīvokļu īpašniekiem nezinot, 2004. gadā bija paņēmis kredītu šādu remontdarbu veikšanai. Uz tiesvedības brīdi no Apsaimniekotāja iesniegtajiem materiāliem tika konstatēts, ka visus 10 gadus Apsaimniekotājs dzīvokļu īpašniekiem apsaimniekošanas maksā bija iekļāvis ne vien šī kredīta atmaksu, bet arī kredīta procentus. Ņemot vērā to, ka šāds aizņēmums netika lemts nevienā dzīvokļu īpašnieku kopsapulcē, procentu piestādīšanai nav pamata. Bez tam, šie samaksātie procenti pārsniedz aizņēmuma summu, attiecīgi, dzīvokļu īpašnieki tiesvedības brīdī bija pat pārmaksājuši Apsaimniekotājam par siltummezgla izbūvi. Tiesā, kurā tika izskatīta lielākā daļa lietu (pēc piekritības), visas prasības bija apmierinātas, aizbildinoties ar to, ka ir pašsaprotami, ka apsaimniekotājam tolaik nebija tik lielu līdzekļu, lai veiktu siltummezglu izbūvi visās pilsētas mājās. Šī gada sākumā tika iztiesāta vēl viena no šādām lietām, bet citā tiesā, prasība šajā tiesā tika noraidīta pilnībā. Prasības noraidīšanas pamatā ir nepamatoti iekasēti kredīta procenti, kas pilnībā dzēš pamatparāda summu; tiesa norāda, ka procentu piestādīšana nav likumīga, jo dzīvokļu īpašnieki ir devuši piekrišanu siltummezgla izbūvei, bet ne kredītam. Kopsavilkumā, patlaban ir divi dažādi spriedumi par vienu un to pašu prasības priekšmetu – vienā gadījumā prasība apmierināta, otrajā – noraidīta. Ko darīt šajā situācijā tiem, kuriem prasība ir apmierināta un spriedums ir stājies spēkā? Iepriekš paldies!

Atbilde sniegta: 20.09.2017.
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Jolanta Kramerovska, zvērināta advokāte

Situācijā, kad spriedums ir stājies spēkā, tā atcelšana un lietas izskatīšana ir visai ierobežota. Šādas izskatīšanas pamatā var būt pieteikums par lietas izskatīšanu sakarā ar jaunatklātiem apstākļiem (regulē Civilprocesa likuma 59. nodaļa) vai protesta iesniegšana sakarā ar būtiskiem materiālo un procesuālo tiesību normu pārkāpumiem, kuru Augstākajai tiesai var iesniegt ģenerālprokurors vai Ģenerālprokuratūras Personu un valsts tiesību aizsardzības departamenta virsprokurors, ja kopš nolēmuma spēkā stāšanās nav pagājuši vairāk nekā 10 gadi (regulē Civilprocesa likuma 60. nodaļa).E-konsultācijai ir informatīvs raksturs.
 
PASTĀSTI CITIEM!
  Ieteikt:  +1
-0
Komentārā lūdzam izteikt Jūsu viedokli. Ja Jums ir neskaidrības par izskatīto tematu, jautājumiem izmantojiet sadaļu "E-konsultācijas".
Pievienot komentāru
 
E-konsultācijas (13082)

VISVAIRĀK LASĪTIE

TEMATISKĀS E-KONSULTĀCIJAS

REKLĀMA

NOZARU KATALOGS
ATVĒRT
Valsts pārvalde (185)Drošība (591)Ekonomika (1185)Finanses (1669)
 
Izglītība (441)Kultūra (68)Labklājība (4242)Pašvaldības (1242)
 
Politika (46)Satiksme (490)Tieslietas (4918)Veselība (354)
 
Vide (206)Eiropas Savienība (97)Ārlietas (5)
AIZVĒRT

SKAIDROJUMI. LIKUMI PRAKSĒ. DISKUSIJAS. ZINI SAVAS TIESĪBAS UN PIENĀKUMUS!

Ceļvedis valsts informācijā. Specializēts portāls dialogam starp sabiedrību un valsti.
ATSLĒGVĀRDI:
 • VISI
 • A
 • B
 • C
 • D
 • E
 • F
 • G
 • H
 • I
 • J
 • K
 • L
 • M
 • N
 • O
 • P
 • R
 • S
 • T
 • U
 • V
 • Z
noma uzteikums izsole diaspora mediācija Runā_valsts izglītības_saturs medijpratība Saeimas_lēmumi Ministru_kabineta_lēmumi administratīvās_tiesības adopcija advokāti akcīzes_nodoklis amatpersona apdrošināšana apsaimniekošana arodbiedrības arodslimības atestāti,_diplomi atkarības attaisnotie_izdevumi atvaļinājums autoceļi,_ielas autortiesības autosatiksme aviosatiksme ārpolitika ārsti ātrie_kredīti bankas bāriņtiesa bezdarbs bērna_kopšanas_atvaļinājums bērna_kopšanas_pabalsts bērnudārzs bērnu_tiesības bibliotēka budžets būvatļauja būvnormatīvi būvvalde ceļošana civiltiesības CVK dabas_resursu_nodoklis darba_aizsardzība darba_līgums darba_samaksa dāvinājuma_līgums demogrāfija demokrātija diplomātija dome dzīvesveids dzīvesvietas_deklarēšana eksāmeni energoefektivitāte ES_finansējums ES_tiesību_normas e-veselība ēnu_ekonomika gājēji iedzīvotāju_ienākuma_nodoklis ierēdņi iesācējuzņēmumi ieslodzījuma_vietas Igaunija inovācijas integrācija interešu_izglītība e-pakalpojumi investīcijas īres_tiesības kadastrs kapsētas kiberdrošība klimats KNAB komunālie_pakalpojumi konkurence kopīpašums korupcija Krievija krimināltiesības Latvijas_Vēstnesis lauksaimniecība lauksaimniecības_dzīvnieki lauksaimniecības_zeme laulība laulības_šķiršana Lietuva mantojuma_tiesības maznodrošinātā_statuss mājdzīvnieki mediji medikamenti mežsaimniecība migrācija mikrouzņēmumu_nodoklis mobilās_ierīces muita mūžizglītība NATO nekustamā_īpašuma_nodoklis nodarbinātība notāri NVO partnerattiecības pasts patenti,_preču_zīmes paternitāte pārtika piesārņojums pievienotās_vērtības_nodoklis pirkuma_līgums policija poliklīnika prasības_pieteikums profesionālā_izglītība prokurori publiskie_iepirkumi reģionu_attīstība tehnoloģijas sabiedriskais_transports Satversme savvaļas_dzīvnieki skolēnu_brīvdienas skolotāji slimība slimības_lapa slimnīca sociālais_nodoklis sods sports statistika svētki taksometri tarifi terorisms tiesāšanās_izdevumi tiesības_internetā tiesības_uz_privāto_dzīvi tiesneši tiesu_izpildītāji tirdzniecība tūrisms ugunsdrošība uzņēmumu_ienākuma_nodoklis vadītāja_apliecība vakcinācija valsts_juridiskā_palīdzība valsts_nodevas vecāku_pabalsts vecāku_tiesības velosatiksme veselības_apdrošināšana vēlēšanas vērtspapīri vēstniecības vēsture zemesgrāmata zemes_īpašums zinātne
 


Latvijas Republikas oficiālais izdevējs
© VSIA "Latvijas Vēstnesis"

INFOGRAFIKA

+

PAR PORTĀLU

Redakcija

Konsultatīvā padome

Lietošanas noteikumi

Autortiesības

Reklāma

KONTAKTI

Bruņinieku 41,

Rīgā, LV-1011

Tālr.: 673-106-75

E-pasts: portals@lv.lv

Relīzēm: pr@lv.lv

PAR LATVIJAS VĒSTNESI

Klientu centrs

(Oficiālo paziņojumu iesniegšana)

Grāmatu e-veikals

Oficiālā izdevēja kontakti

Rekvizīti