viss arhīvs
skaidrojumi
likumi praksē
Likumdošana
Norises
viedokļi
Intervijas
Komentāri
LV portāls jautā
Atklātās vēstules, paziņojumi
Amatpersonu runas
e-konsultācijas
latvijas vēstnesis
 
tiesību akti
 
oficiālie paziņojumi
likumi.lv
jurista vārds
IZVĒRSTI
SEKO MUMS!
 
Preses relīzes
 
 
Skaidrojumi
 
 
Viedokļi
 
 
Tiesību akti
 
 
Likumi praksē
 
 
E-konsultācijas
 
 
Lapas karte
 
 
RSS
 
 
Kontakti
 
 

Par e-konsultācijām

LV portāls palīdz atrast atbildes uz šādiem jautājumiem: par valsts pakalpojumiem un tiesisko regulējumu Latvijā.

Noteikumi

Tēmu katalogs  

 
Nr. 11375
Tieslietas: Līgumi, dokumenti

Zemes piespiedu nomas attiecības pastāv uz likuma pamata (4)
 
 
 Drukāt
 Nosūtīt
 Ziņot redaktoram
 Komentēt
Iesaka:   +0 -0
Jautā: Natālija | 10.02.2017

Labdien! Mūsu mājas dzīvokļu īpašnieki saņēma no AS "Pilsētas zemes dienests" vēstules pat zemes nomas maksu – par parādu piedziņu. Zemes noma par periodu no 01.01.2008. līdz 30.09.2008.gadam. Tobrīd nebija sagatavoti rēķini, nebija parakstīti līgumi ar iedzīvotājiem par nomu, nebija pieņemts likums par zemes nomas maksas piedzīšanu. Vai ir likumīgi ar atpakaļejošu datumu, jo likums nebija pieņemts, izrakstīt šādus rēķinus un prasīt arī parāda atgūšanas izdevumu dzēšanu 21 dienas laikā? Uzreiz sekoja raksti par parādu procesu.

Atbilde sniegta: 16.02.2017.
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Dāvis Volksons, zvērināts advokāts

Saskaņā ar judikatūrā paustajām atziņām zemes nomas piespiedu tiesiskās attiecības pastāv uz likuma pamata. Tādēļ par zemes lietošanu, kas atrodas zem daudzdzīvokļu mājas, ir maksājama nomas maksa arī gadījumos, kad zemes nomas līgums nav noslēgts rakstveidā. Lai zinātu, vai ir pienākums maksāt zemes nomas maksu par periodu no 2008. gada, ir jānoskaidro, vai prasījums nav noildzis. Vispārējais noilguma termiņš ir desmit gadi, bet komercdarījumiem kopš 2010. gada ir noteikts trīs gadu noilguma termiņš. Ja juridiska persona nodarbojas ar zemes iznomāšanu, tad šādas tiesiskās attiecības ir atzīstamas par komercdarījumu.

Parāda piedzinēju pakalpojumu izmantošana ir zemes iznomātāja tiesība un arī saistība. Tādēļ arī zemes iznomātājam ir pienākums norēķināties ar parāda piedzinēju par zemes iznomātājam sniegto parāda piedziņas pakalpojumu. Tiesiskas attiecības var nodibināt ar līgumu, likumu vai tiesas spriedumu. Jautājuma apraksts vedina domāt, ka nav konstatējamas dzīvokļu īpašnieku tiesiskas attiecības ar parāda piedzinēju, kas ir zemes īpašnieka pilnvarotā persona. Tādēļ prasība par parāda piedziņas izdevumu samaksu ir apšaubāma.  E-konsultācijai ir informatīvs raksturs.
 
PASTĀSTI CITIEM!
  Ieteikt:  +0
-0
Komentārā lūdzam izteikt Jūsu viedokli. Ja Jums ir neskaidrības par izskatīto tematu, jautājumiem izmantojiet sadaļu "E-konsultācijas".
 
 
drošības attēls
Pievienot
 
Pievienot komentāru / Lasīt komentārus (4)
 
 
VECĀKIE    JAUNĀKIE
 
1 Kopā: 4
 

ZEMES ĪPAŠNIEKU DISKRIMINĀCIJA
Iesaka:  +1  -3

Diskriminēti ir zemes īpašnieki! Parazīti ir dzīvokļu īpašnieki! Ļoti daudzi dzīvokļu īpašnieki, kas dzīvo uz zemes īpašnieku rēķina un nemaksā ne centa zemes īpašniekiem jau vairāk kā 12 gadus. Šāda situācija pašlaik ir iespējama, jo zemi dz.īpašnieki var lietot DE FACTO par to nemaksājot ne centa, savukārt zemes īpašniekam ir jātiesājas gadiem iztērējot 1000 eur, lai atgūtu 300 eur! Kur taisnība? Kur loģika?

17.02.2017 16:44:14

DZĪVOKĻU ĪPAŠNIEKI- NODOKĻU NEMAKSĀTĀJI
Iesaka:  +1  -3

"No 2015. gada 1.janvāra dzīvokļu īpašniekiem, kuru māja atrodas uz citam īpašniekam piederošas zemes, vairs nebūs jākompensē nekustamā īpašuma nodokļa par zemi maksājums." tā vēstīts Saeimas pēdējā - galīgajā lasījumā. Līdz ar to man rodas vairāki jautājumi. 1. Vai turpinās vēl lielāka zemes īpašnieku diskriminācija, kad tā jau izkropļotais „brīvais” tirgus tiek degradēts līdz bezsamaņai nosakot kaut kādus ierobežojumus -6% nomas maksai, ja lieta nonāk tiesā un tagad vēl tiem „izredzētajiem” dzīvokļu īpašniekiem atceļ NĪN? 2. Ar ko tad tie dzīvokļu īpašnieki, kuri dzīvo uz padzīto, vai noslepkavoto latviešu zemes ir pārāki par citiem cilvēkiem, kuriem ir jāmaksā zemes NĪN? 3. Kurš šo „nabadziņu” kārtu kuri braukā ar jauniem auto ir iecēlis tādā ekskluzīvā NODOKĻU NEMAKSĀTĀJU KĀRTĀ???

17.02.2017 16:45:28

PARAZĪTISMS
Iesaka:  +2  -2

Parazītisms ir starpsugu mijiedarbības veids, kad viena suga (parazīts), izmanto citas sugas (tā saucamā saimnieka) resursus. To uzskata par vienu no simbiozes formām. Atšķirībā no citām simbiozes formām, parazītisma rezultātā saimniekorganisms no attiecībām negūst nekādu labumu. Tādā veidā parazītisms attiecas tieši uz ZEMES PIESPIEDU NOMU, kur dz.īpašnieks izmanto zemes īpašnieka resursus atrod pastāvošo likumu nepilnības, kas pieļauj izvairīties no maksāšanas, kā rezultātā zemes īpašnieks no šīm attiecībām negūst nekādu labumu. Tādā veidā dzīvokļu īpašnieki piekopj parazītisku dzīves veidu uz zemes īpašnieku smagā tiesiskā regulējuma rēķina, kad zemes īpašnieka vienīgā iespēja ir pazemojoties iesaistīties n-tos gadus tiesas prāvās riskējot palikt zaudētājos, jo advokātam jāmaksā ir 1000 eur, lai atgūtu 300 eur kā rezultātā ciešot vēl lielākus zaudējumus!

18.02.2017 15:34:53

RISINĀJUMS
Iesaka:  +1  -0

ZEMES PIESPIEDU NOMAS risinājums- pagaidu regulējums līdz pilnīgai zemes izpirkšanai. Ja līdz 2018.gada 1. janvārim nav panākta rakstveida vienošanās par starp zemes īpašnieku un dzīvokļa īpašnieku par zemes nomas samaksas kārtību, tad zemes īpašniekam būs iespēja saņemt zemes nomas maksu atvieglotā veidā aizpildot valsts izstrādātu zemes nomas maksas veidlapu, kura būs saistoša visām iesaistītajām pusēm. Tādā veidā valsts veiks taisnīga starpnieka lomu netērējot nodokļu maksātāju naudu no kopējā budžeta, kā arī būtiski atvieglos tiesu darbu un noslodzi par konflikta situāciju, kas pēc būtības ir un var rasties par vienu un to pašu jautājumu daudziem simtiem cilvēku. Īpaši tas atvieglos dzīvokļu īpašnieku stāvokli, kad nereti apsaimniekotāji maldina dzīvokļu īpašniekus izmantojot viņu vājās zināšanas šajā sarežģītajā likuma regulējumā, kā rezultātā zaudētāji ir gan zemes īpašnieki, gan dzīvokļu īpašnieki un izveidojas visdažādākās problēmas- izkrāpta dzīvokļu īpašnieku nauda, nenomaksāti rēķini zemes īpašniekam un citi. 1. Sākot ar 2018.gada 1.janvāri tiks noteikts, ka 6% zemes nomas maksa ir jāiekasē pašvaldībām to ietverot NĪN paziņojumā, kurā zem NĪN ailes būs zemes piespiedu nomas summa. 2. Parāda gadījumā šī summa tiks piedzīta bezstrīdus kārtībā līdzīgi kā citi parādi par nodokļiem un nodevām. 3. Savukārt zemes īpašniekam kopējā summa 6% apmērā tiks pārskaitīta uz viņu kontu automātiski.

22.04.2017 17:48:29

 
1 Kopā: 4
 
E-konsultācijas (13273)

VISVAIRĀK LASĪTIE

TEMATISKĀS E-KONSULTĀCIJAS

REKLĀMA

NOZARU KATALOGS
ATVĒRT
Valsts pārvalde (188)Drošība (600)Ekonomika (1194)Finanses (1695)
 
Izglītība (449)Kultūra (68)Labklājība (4294)Pašvaldības (1270)
 
Politika (46)Satiksme (491)Tieslietas (4996)Veselība (361)
 
Vide (209)Eiropas Savienība (98)Ārlietas (5)
AIZVĒRT

SKAIDROJUMI. LIKUMI PRAKSĒ. DISKUSIJAS. ZINI SAVAS TIESĪBAS UN PIENĀKUMUS!

Ceļvedis valsts informācijā. Specializēts portāls dialogam starp sabiedrību un valsti.
ATSLĒGVĀRDI:
 • VISI
 • A
 • B
 • C
 • D
 • E
 • F
 • G
 • H
 • I
 • J
 • K
 • L
 • M
 • N
 • O
 • P
 • R
 • S
 • T
 • U
 • V
 • Z
noma uzteikums izsole mediācija diaspora Runā_valsts izglītības_saturs medijpratība Saeimas_lēmumi Ministru_kabineta_lēmumi administratīvās_tiesības adopcija advokāti akcīzes_nodoklis amatpersona apdrošināšana apsaimniekošana arodbiedrības arodslimības atestāti,_diplomi atkarības attaisnotie_izdevumi atvaļinājums autoceļi,_ielas autortiesības autosatiksme aviosatiksme ārpolitika ārsti ātrie_kredīti bankas bāriņtiesa bezdarbs bērna_kopšanas_atvaļinājums bērna_kopšanas_pabalsts bērnudārzs bērnu_tiesības bibliotēka budžets būvatļauja būvnormatīvi būvvalde ceļošana civiltiesības CVK dabas_resursu_nodoklis darba_aizsardzība darba_līgums darba_samaksa dāvinājuma_līgums demogrāfija demokrātija diplomātija dome dzīvesveids dzīvesvietas_deklarēšana eksāmeni energoefektivitāte ES_finansējums ES_tiesību_normas e-veselība ēnu_ekonomika gājēji iedzīvotāju_ienākuma_nodoklis ierēdņi iesācējuzņēmumi ieslodzījuma_vietas Igaunija inovācijas integrācija interešu_izglītība e-pakalpojumi investīcijas īres_tiesības kadastrs kapsētas kiberdrošība klimats KNAB komunālie_pakalpojumi konkurence kopīpašums korupcija Krievija krimināltiesības Latvijas_Vēstnesis lauksaimniecība lauksaimniecības_dzīvnieki lauksaimniecības_zeme laulība laulības_šķiršana Lietuva mantojuma_tiesības maznodrošinātā_statuss mājdzīvnieki mediji medikamenti mežsaimniecība migrācija mikrouzņēmumu_nodoklis mobilās_ierīces muita mūžizglītība NATO nekustamā_īpašuma_nodoklis nodarbinātība notāri NVO partnerattiecības pasts patenti,_preču_zīmes paternitāte pārtika piesārņojums pievienotās_vērtības_nodoklis pirkuma_līgums policija poliklīnika prasības_pieteikums profesionālā_izglītība prokurori publiskie_iepirkumi reģionu_attīstība tehnoloģijas sabiedriskais_transports Satversme savvaļas_dzīvnieki skolēnu_brīvdienas skolotāji slimība slimības_lapa slimnīca sociālais_nodoklis sods sports statistika svētki taksometri tarifi terorisms tiesāšanās_izdevumi tiesības_internetā tiesības_uz_privāto_dzīvi tiesneši tiesu_izpildītāji tirdzniecība tūrisms ugunsdrošība uzņēmumu_ienākuma_nodoklis vadītāja_apliecība vakcinācija valsts_juridiskā_palīdzība valsts_nodevas vecāku_pabalsts vecāku_tiesības velosatiksme veselības_apdrošināšana vēlēšanas vērtspapīri vēstniecības vēsture zemesgrāmata zemes_īpašums zinātne
 


Latvijas Republikas oficiālais izdevējs
© VSIA "Latvijas Vēstnesis"

INFOGRAFIKA

+

PAR PORTĀLU

Redakcija

Konsultatīvā padome

Lietošanas noteikumi

Autortiesības

Reklāma

KONTAKTI

Bruņinieku 41,

Rīgā, LV-1011

Tālr.: 673-106-75

E-pasts: portals@lv.lv

Relīzēm: pr@lv.lv

PAR LATVIJAS VĒSTNESI

Klientu centrs

(Oficiālo paziņojumu iesniegšana)

Grāmatu e-veikals

Oficiālā izdevēja kontakti

Rekvizīti