viss arhīvs
skaidrojumi
likumi praksē
Likumdošana
Norises
viedokļi
Intervijas
Komentāri
LV portāls jautā
Atklātās vēstules, paziņojumi
Amatpersonu runas
e-konsultācijas
latvijas vēstnesis
 
tiesību akti
 
oficiālie paziņojumi
likumi.lv
jurista vārds
IZVĒRSTI
SEKO MUMS!
 
Preses relīzes
 
 
Skaidrojumi
 
 
Viedokļi
 
 
Tiesību akti
 
 
Likumi praksē
 
 
E-konsultācijas
 
 
Lapas karte
 
 
RSS
 
 
Kontakti
 
 

Par e-konsultācijām

LV portāls palīdz atrast atbildes uz šādiem jautājumiem: par valsts pakalpojumiem un tiesisko regulējumu Latvijā.

Noteikumi

Tēmu katalogs  

 
Nr. 11073
Labklājība

Pārceļot ierēdni, ir jāuzklausa viņa viedoklis
 
 
 Drukāt
 Nosūtīt
 Ziņot redaktoram
 Komentēt
Iesaka:   +0 -0
Jautā: Dace | 02.01.2017

Labdien! Esmu ierēdne, šķīrusies, divu nepilngadīgu bērnu māte, bērni dzīvo pie manis. Vai mani (bez manas piekrišanas) var pārcelt citā amatā, ja tur ir jāstrādā 24 stundas (maiņu darbs, bet nosaukts kā summētais darba laiks 24 h režīmā)? Pašlaik strādāju summēto darba laiku, bet pārsvarā astoņas stundas diennaktī.

Atbilde sniegta: 16.02.2017.
Valsts kanceleja
Zaiga Barvida, Komunikācijas departamenta konsultante

Saskaņā ar Valsts civildienesta likuma 37. pantu, lai nodrošinātu labu pārvaldību, it sevišķi civildienesta uzdevumu efektīvu izpildi un sabiedrības uzticību civildienestam, kā arī lai veicinātu ierēdņa kvalifikācijas izaugsmi, ierēdni var pārcelt uz citu amata vietu.

Parasti lēmumi par ierēdņa dienesta uzdevumu pildīšanu ir vērsti uz iekšu un nav administratīvie akti. Piemēram, tie ir lēmumi par ierēdņa pārvietošanu uz citu iestādi (arī citā pilsētā), pārcelšanu tādā pašā amatā tajā pašā iestādē, rīkojumi par noteiktu uzdevumu izpildi, dienesta uzdevumu izpildes laika ievērošanu u.tml. Līdz ar to lēmums par personas pārcelšanu līdzvērtīgā amatā tās pašas vai citas iestādes ietvaros parasti ir iekšējs lēmums un nav apstrīdams.

Vienlaikus iestādei, apsverot lēmumu par ierēdņa pārcelšanu, ir jāizvērtē, vai pārcelšanas procedūra vai rezultāts būtiski neskar ierēdņa cilvēktiesības. Tas var būt gadījumos, kad:

1) ierēdņa viedoklis vispār netiek uzklausīts un izvērtēts pirms lēmuma par pārcelšanu;

2) amats, uz kuru ierēdnis pārcelts, neatbilst ierēdņa izglītībai, kvalifikācijai un profesionālajām iemaņām;

3) netiek saglabāts iepriekšējais atalgojums un sociālās garantijas;

4) darbavietas fiziskā pieejamība, piemēram, ja ierēdni pārceļ uz citu apdzīvotu vietu.

Jāuzsver, ka saskaņā ar Valsts civildienesta likuma 37. panta trešo daļu, pārceļot ierēdni, ierēdnis tiek uzklausīts un tiek izvērtēts viņa viedoklis.

No minētā izriet, ka saskaņā ar Valsts civildienesta likuma 37. pantu, lai ierēdni pārceltu uz citu amata vietu, iestādei ierēdnis ir jāuzklausa, un šīs sarunas laikā var tikt izskatīts arī jautājums par darba laiku un ietekmi uz ierēdņa ikdienu. Ja iestāde nepiekrīt ierēdņa viedoklim par pārcelšanu, tai savā lēmumā jānorāda pamatojums pārcelšanas pieļaujamībai un lietderībai, taču vēršam uzmanību, ka pārcelšanai nav nepieciešama ierēdņa piekrišana.

Ierēdnim ir jārēķinās ar neērtībām, kas saistītas ar pārcelšanu citā dienesta vietā, un vienīgi būtiski personiski iemesli vai ārkārtējas ciešanas, kas veido būtisku cilvēktiesību aizskārumu, var būt šķērslis pārcelšanai. Ja lēmums par ierēdņa pārcelšanu veido būtisku cilvēktiesību aizskārumu, tad tas ir apstrīdams un pārsūdzams saskaņā ar Administratīvā procesa likumu.

Līdz ar to jautājums par pārcelšanu un jaunajai amata vietai noteikto darba laiku (arī tad, ja abās vietās noteikts summētais darba laiks, taču ierasta ir dažāda prakse darba vietās) risināms iestādes iekšienē, tādējādi aicinām vērsties pie iestādes vadītāja, kas pieņem lēmumu par pārcelšanu, lai izrunātu neērtības (tostarp darba laiku), kas saistītas ar pārcelšanu citā dienesta vietā, un rastu vispiemērotāko risinājumu Jūsu situācijā.E-konsultācijai ir informatīvs raksturs.
 
SAISTĪTIE RESURSI
PASTĀSTI CITIEM!
  Ieteikt:  +0
-0
Komentārā lūdzam izteikt Jūsu viedokli. Ja Jums ir neskaidrības par izskatīto tematu, jautājumiem izmantojiet sadaļu "E-konsultācijas".
Pievienot komentāru
 
E-konsultācijas (13082)

VISVAIRĀK LASĪTIE

TEMATISKĀS E-KONSULTĀCIJAS

REKLĀMA

NOZARU KATALOGS
ATVĒRT
Valsts pārvalde (185)Drošība (591)Ekonomika (1185)Finanses (1669)
 
Izglītība (441)Kultūra (68)Labklājība (4242)Pašvaldības (1242)
 
Politika (46)Satiksme (490)Tieslietas (4918)Veselība (354)
 
Vide (206)Eiropas Savienība (97)Ārlietas (5)
AIZVĒRT

SKAIDROJUMI. LIKUMI PRAKSĒ. DISKUSIJAS. ZINI SAVAS TIESĪBAS UN PIENĀKUMUS!

Ceļvedis valsts informācijā. Specializēts portāls dialogam starp sabiedrību un valsti.
ATSLĒGVĀRDI:
 • VISI
 • A
 • B
 • C
 • D
 • E
 • F
 • G
 • H
 • I
 • J
 • K
 • L
 • M
 • N
 • O
 • P
 • R
 • S
 • T
 • U
 • V
 • Z
noma uzteikums izsole diaspora mediācija Runā_valsts izglītības_saturs medijpratība Saeimas_lēmumi Ministru_kabineta_lēmumi administratīvās_tiesības adopcija advokāti akcīzes_nodoklis amatpersona apdrošināšana apsaimniekošana arodbiedrības arodslimības atestāti,_diplomi atkarības attaisnotie_izdevumi atvaļinājums autoceļi,_ielas autortiesības autosatiksme aviosatiksme ārpolitika ārsti ātrie_kredīti bankas bāriņtiesa bezdarbs bērna_kopšanas_atvaļinājums bērna_kopšanas_pabalsts bērnudārzs bērnu_tiesības bibliotēka budžets būvatļauja būvnormatīvi būvvalde ceļošana civiltiesības CVK dabas_resursu_nodoklis darba_aizsardzība darba_līgums darba_samaksa dāvinājuma_līgums demogrāfija demokrātija diplomātija dome dzīvesveids dzīvesvietas_deklarēšana eksāmeni energoefektivitāte ES_finansējums ES_tiesību_normas e-veselība ēnu_ekonomika gājēji iedzīvotāju_ienākuma_nodoklis ierēdņi iesācējuzņēmumi ieslodzījuma_vietas Igaunija inovācijas integrācija interešu_izglītība e-pakalpojumi investīcijas īres_tiesības kadastrs kapsētas kiberdrošība klimats KNAB komunālie_pakalpojumi konkurence kopīpašums korupcija Krievija krimināltiesības Latvijas_Vēstnesis lauksaimniecība lauksaimniecības_dzīvnieki lauksaimniecības_zeme laulība laulības_šķiršana Lietuva mantojuma_tiesības maznodrošinātā_statuss mājdzīvnieki mediji medikamenti mežsaimniecība migrācija mikrouzņēmumu_nodoklis mobilās_ierīces muita mūžizglītība NATO nekustamā_īpašuma_nodoklis nodarbinātība notāri NVO partnerattiecības pasts patenti,_preču_zīmes paternitāte pārtika piesārņojums pievienotās_vērtības_nodoklis pirkuma_līgums policija poliklīnika prasības_pieteikums profesionālā_izglītība prokurori publiskie_iepirkumi reģionu_attīstība tehnoloģijas sabiedriskais_transports Satversme savvaļas_dzīvnieki skolēnu_brīvdienas skolotāji slimība slimības_lapa slimnīca sociālais_nodoklis sods sports statistika svētki taksometri tarifi terorisms tiesāšanās_izdevumi tiesības_internetā tiesības_uz_privāto_dzīvi tiesneši tiesu_izpildītāji tirdzniecība tūrisms ugunsdrošība uzņēmumu_ienākuma_nodoklis vadītāja_apliecība vakcinācija valsts_juridiskā_palīdzība valsts_nodevas vecāku_pabalsts vecāku_tiesības velosatiksme veselības_apdrošināšana vēlēšanas vērtspapīri vēstniecības vēsture zemesgrāmata zemes_īpašums zinātne
 


Latvijas Republikas oficiālais izdevējs
© VSIA "Latvijas Vēstnesis"

INFOGRAFIKA

+

PAR PORTĀLU

Redakcija

Konsultatīvā padome

Lietošanas noteikumi

Autortiesības

Reklāma

KONTAKTI

Bruņinieku 41,

Rīgā, LV-1011

Tālr.: 673-106-75

E-pasts: portals@lv.lv

Relīzēm: pr@lv.lv

PAR LATVIJAS VĒSTNESI

Klientu centrs

(Oficiālo paziņojumu iesniegšana)

Grāmatu e-veikals

Oficiālā izdevēja kontakti

Rekvizīti