SEKO MUMS!
 
Preses relīzes
 
 
Skaidrojumi
 
 
Viedokļi
 
 
Tiesību akti
 
 
Likumi praksē
 
 
E-konsultācijas
 
 
Lapas karte
 
 
RSS
 
 
Kontakti
 

Latvijas Vēstneša portāls „Par likumu un valsti”

 Drukāt
 Nosūtīt

LV portāls īsteno Oficiālo publikāciju un tiesiskās informācijas likuma 14. pantā noteikto pienākumu: veicina izpratni par normatīvajos aktos noteiktajām privātpersonu tiesībām un pienākumiem, kā arī nodrošina valsts informācijas sniegšanu.

„Latvijas Vēstneša” portāls „Par likumu un valsti” (saīsinātais nosaukums - LV portāls) ir viens no četriem oficiālā izdevēja „Latvijas Vēstnesis” e-vides izdevumiem.

Elektroniskais medijs izveidots 2007. gada janvārī kā vietne dialogam starp valsti un sabiedrību un informatīvs palīgs tiesību aktu normās. Tā specializācija: praktiski lietderīga un aktuāla informācija par tiesību aktu jaunumiem un skaidrojumi par tiesisko regulējumu. Vienlaikus LV portāls ir diskusiju platforma domu apmaiņai par Latvijas valsts attīstību.

No 2011. gada 1. jūnija tā adrese tīmeklī ir www.lvportals.lv. LV portāla stratēģisko attīstību sabiedriskā kārtā palīdz plānot Konsultatīvā padome.

Saturu veido neatkarīga redakcija, kas ikdienā strādā atbilstoši žurnālistikas pamatvērtībām (objektivitāte, politiskā neitralitāte, precizitāte, ticami un autoritatīvi informācijas avoti un skaidrs informācijas izklāsts), redakcionālai politikai (ietverta redaktora rokasgrāmatā, kas nosaka portāla darbības stratēģiju, satura ietvaru un publikāciju kvalitātes kritērijus) un ētikas kodeksam.

 
LV portāla redakcijas kolektīvs

 

LV portāla darbība

Oficiālā izdevēja darbība ir balstīta uz LR Satversmes 90. panta „Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības” īstenošanu. No tā izriet LV portāla satura specializācija (skaidrojumi, likumi praksē, viedokļi) un redakcijas ikdienas darba uzstādījums.

LV portāla mērķis ir dot iespēju iedzīvotājiem būt informētiem par savām tiesībām, pienākumiem un atbildību, ko nosaka LR izdotie tiesību akti, un līdz ar to spēt izmantot šīs zināšanas savā profesionālajā darbībā vai ikdienas situācijās. Kā nākotnes ambīciju izvirzām mērķi kļūt par sabiedrībā atpazītu, noderīgu, autoritatīvu mediju, kas veido informatīvo tiltu starp valsti un sabiedrību un palīdz veidot veiksmīgu divvirziena komunikāciju starp valsts iestādēm un indivīdu.

LV portāla misija – autoritatīvs un uzticams palīgs un orientieris valsts informācijā.

 

LV portāla saturs

LV portāla saturs ir brīvi pieejams ikvienam. Atbilstoši satura specializācijai lietotājiem piedāvājam redakcijas oriģinālmateriālus (rakstus, e-konsultācijas) un informatīvas norādes uz ārējiem resursiem. LV portāls publicē arī valsts iestāžu preses relīzes un valsts amatpersonu paziņojumus.

Portāla saturs ir strukturēts pa septiņiem kanāliem:

  • SKAIDROJUMI: praktiski noderīgi skaidrojumi par tiesisko regulējumu un noderīgas norādes un skaidrojoša informācija valsts iestāžu mājas lapās;
  • LIKUMI PRAKSĒ: likumdošanas jaunumi un likumu darbība praksē;
  • VIEDOKĻI: diskusiju platforma – komentāri, intervijas, emuāri u.c.;
  • E-KONSULTĀCIJAS: individuālās e-konsultācijas par valsts un pašvaldību pakalpojumiem tiesiskā regulējuma izpratnē;
  • TIESĪBU AKTI (TA): pārskats un ātrās saites uz jaunākajiem un populārākiem TA, to projektiem; izejas kanāli uz Latvijas un ES specializētajiem informācijas resursiem;
  • AMATU KONKURSI: sistematizēti valsts pārvaldes vakanču sludinājumi – amatu konkursi;
  • NOZARES: viss saturs 16 nozaru dalījumā; katrs nozares atvērums informatīvi bagātināts ar vairākām unikālām sadaļām.

Satura lietošanā aicinām lietotājus būt atbildīgiem un izmantot lietošanas noteikumos ietvertos principus.

 
 


Latvijas Republikas oficiālais izdevējs
© VSIA "Latvijas Vēstnesis"

INFOGRAFIKA

+

PAR PORTĀLU

Redakcija

Konsultatīvā padome

Lietošanas noteikumi

Autortiesības

Reklāma

KONTAKTI

Bruņinieku 41,

Rīgā, LV-1011

Tālr.: 673-106-75

E-pasts: portals@lv.lv

Relīzēm: pr@lv.lv

PAR LATVIJAS VĒSTNESI

Klientu centrs

(Oficiālo paziņojumu iesniegšana)

Grāmatu e-veikals

Oficiālā izdevēja kontakti

Rekvizīti