Lasīšanai: 1 minūte

Uz apgādnieka zaudējuma pensiju piedziņu vērst nevar

J
jautā:
01. oktobrī, 2014
Daiga

Vai var piedzīt parādu no apgādnieka zaudējuma pensijas manam bērnam?

A
atbild:
02. oktobrī, 2014
Zaida Kalniņa
LV portāls

Civilprocesa likuma 596.panta 1.daļā noteikts, ka uz apgādnieka zaudējuma pensiju un atlīdzību par apgādnieka zaudējumu piedziņu vērst nevar.

Ja piedziņa uz šo valsts pabalstu ir vērsta, Jums būtu jāvēršas VSAA ar lūgumu izsniegt izziņu par to, ka saņemat šo maksājumu un kādā apmērā tas ir piešķirts. Sekojoši izziņu ir jāiesniedz zvērinātam tiesu izpildītājam.