Lasīšanai: 1 minūte

Par aizliegumu izbraukt no valsts jāvēršas pie procesa virzītāja

J
jautā:
29. septembrī, 2014
Mairis Buks

Labdien, vēlos pajautāt. Man kādu laiku atpakaļ bija problēmas ar policiju, un man policijas izmeklētājs uzlika aizliegumu izbraukt no valsts, bet tagad jau lieta ir nodota tiesā, un tiesa tikai būs varbūt decembrī. Vēlējos zināt, vai varu līdz tiesai izbraukt no valsts?

A
atbild:
29. septembrī, 2014
Mudīte Luksa
speciāli LV portālam

Pamatojoties uz Kriminālprocesa likuma 255.pantu, aizliegums izbraukt no valsts ir ar procesa virzītāja lēmumu noteikts ierobežojums aizdomās turamajam vai apsūdzētajam izbraukt no valsts bez procesa virzītāja atļaujas.

Tā kā aizliegumu izbraukt no valsts var pieņemt jebkurā kriminālprocesa stadijā, Jums jāvēršas pie procesa virzītāja (šajā gadījumā – tiesneša), lai noskaidrotu nosacījumus saistībā ar minēto aizliegumu.