Lasīšanai: 1 minūte

Uztura līgums – visdrošāk pie notāra

J
jautā:
26. septembrī, 2014
Olga Pavloviča

Vai uztura līgumu var taisīt bāriņtiesā?

A
atbild:
29. septembrī, 2014
Zaida Kalniņa
LV portāls
Juris Bārtulis
ģimenes tiesībās praktizējošs jurists

Uztura līgumu var sastādīt patstāvīgi vai lūgt to izdarīt juristam, notāram, arī bāriņtiesas darbiniekam. Taču bāriņtiesā uztura līgumu nevar apliecināt. Jurists Juris Bārtulis norāda iemeslu:  jo uztura līgumā nevar noteikt darījuma summu, kas bāriņtiesām saistībā ar Bāriņtiesu likuma 61.pantu ir ierobežojoša. Tāds viedoklis pausts arī Tieslietu ministrijas 2008.gada Metodiskajos ieteikumos bāriņtiesām apliecinājumu un citu likumā noteikto uzdevumu veikšanai.

Visdrošāk uztura līgumu ir taisīt pie notāra. Pastāv iespēja vai nu pie notāra vienkārši apliecināt parakstus, vai taisīt to kā notariālu aktu. Tā kā vairumā gadījumu uztura līgumā ir runa par nekustamo īpašumu, tāpēc notariālā akta forma ir visdrošākā.

Vairāk par uztura līgumiem var uzzināt LV portāla skaidrojumā Uztura līgums. Kas jāņem vērā to noslēdzot.