TĒMA: Nodokļi

Par nodokli no nekustamā īpašuma pārdošanas ienākuma

J
jautā:
25. septembrī, 2014
Evija

Labdien. Vēlos pārdot man dāvinātu dzīvokli, kurš zemesgrāmatā uz mana vārda ir vairāk kā piecus gadus un deklarēta esmu šai dzīvoklī jau sen. Vai man jāmaksā pie pārdošanas ienākuma nodoklis? Paldies.

A
atbild:
29. septembrī, 2014
Lidija Dārziņa
LV portāls

Likums „Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” vispārējā gadījumā nosaka: ar nodokli netiek aplikts ienākums no tāda nekustamā īpašuma atsavināšanas, kas īpašumā (no dienas, kad attiecīgais nekustamais īpašums reģistrēts zemesgrāmatā) ir ilgāk par 60 mēnešiem un vismaz 12 mēnešus pēc kārtas (minētajā 60 mēnešu periodā) līdz atsavināšanas līguma noslēgšanas dienai ir personas deklarētā dzīvesvieta, kas nav deklarēta kā maksātāja papildu adrese.

Jūsu gadījumā varētu būt piemērojama šī likuma norma, no kuras secināms, ka nodoklis nebūtu jāmaksā.

Nodokļa maksāšanas jautājumus savā konkrētajā situācijā ieteicams noskaidrot Valsts ieņēmumu dienestā jebkurā klientu apkalpošanas centrā. VID informatīvais tālrunis 67120000.