TĒMA: Ģimene

Laulības šķiršanas prasību var iesniegt atkārtoti

J
jautā:
24. septembrī, 2014
Daiga

2009.gadā atteicos no prasības par laulības šķiršanu tiesā. Vai ir iespējama jauna prasība par laulības šķiršanu, ja pēdējos trīs gadus nedzīvojam kopā?

A
atbild:
25. septembrī, 2014
Zaida Kalniņa
LV portāls

Jā, protams, Jums ir tiesības sniegt prasību tiesā par laulības šķiršanu atkārtoti. Vienlīdz Jūsu gadījumā, atbilstoši Civillikuma 72.pantam, kurā noteikts laulības iziršanas pieņēmums – laulība ir izirusi, ja laulātie vismaz trīs gadus dzīvo šķirti, būtu ieteicams laulību šķirt pie notāra. Tas būtu gan ātrāk, gan lētāk.

Taču, lai laulību izšķirtu pie notāra, ir nepieciešama abu laulāto piekrišana to darīt. Vēl ir nosacījums – jābūt abu laulāto starpā panāktai vienošanās par kopējās mantas sadali un aizgādības īstenošanu par nepilngadīgajiem bērniem, ja tādi ir.

Daudz noderīgas informācijas par laulības jautājumiem Jūs varat atrast LV portāla skaidrojumā Uzzini vienkopus par tēmu: laulības noslēgšana, šķiršana, mantiskās attiecības.