Lasīšanai: 1 minūte

Būt par liecinieku var tikai ar derīgu pasi

J
jautā:
23. septembrī, 2014
vilnis sogomonjans

Vai ar anulētu pasi var iet kāzās par liecinieku? Ja pasei derīguma termiņš ir .... tikai ziņots policijai, ka pase ir zagta, bet beigās atrasta.

A
atbild:
24. septembrī, 2014
Vineta Vilcāne
speciāli LV portālam

Tiklīdz pases turētājs par dokumenta nozagšanu paziņo policijai, saskaņā ar MK noteikumiem Nr.708 nederīgo dokumentu reģistrā tiek ievadītas ziņas, ka pase nav derīga un to turpmāk nedrīkst izmantot personas identitātes apliecināšanai.

Par nederīga dokumenta izmantošanu, kā arī par dzīvošanu bez personu apliecinoša dokumenta var sodīt.  Arī tad, ja pase pēc kāda laika tiek atrasta, tā skaitās nederīga un nav izmantojama. Ja pase bija Jūsu vienīgais personu apliecinošais dokuments, Jums jāvēršas Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē jauna personu apliecinoša dokumenta saņemšanai.