Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Pensijas

1.oktobrī indeksēs visas pensijas

J
jautā:
22. septembrī, 2014
Laura

Esmu 1.grupas invalīde, strādājoša, pēc 3 gadu darba stāža saņemu 177 eiro mēnesī. Vai ik pēc 3 nostrādātiem gadiem var taisīt pārrēķinu, lai pensiju palielina? Vai no 1.oktobra man kaut ko pieliks pie pensijas? Cik daudz?

A
atbild:
30. septembrī, 2014
Lidija Dārziņa
LV portāls

1.oktobrī indeksēs visas pensijas (tātad arī invaliditātes pensijas). Indekss ir 1,0274, ar to reizinās piešķirtās pensijas summu. Tātad pie pensijas klāt būs vairāki eiro.

Savukārt invaliditātes pensijas pārrēķināšanas noteikumi, ja tiek papildināts apdrošināšanas stāžs, atšķiras atkarībā no tā, kad pensija piešķirta – līdz 1997.gadam vai pēc 1997.gada. Par pensijas pārrēķināšanas iespējām Jums jāuzzina Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras nodaļā.