TĒMA: Reģistri

Lai māte izdeklarētu dēlu

J
jautā:
22. septembrī, 2014
Ilze

Kādos gadījumos māte ir tiesiska izdeklarēt dēlu? Dēls ir alkoholiķis, agresīvi izturas pret māti, apzināti bojā īpašumu, nepiedalās apsaimniekošanā ne finansiāli, ne ar darbiem, morāli, psiholoģiski terorizē. Māte ir 2.grupas invalīde.

A
atbild:
30. septembrī, 2014
Laura Studente
LV portālam
Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde
Laura Laiva, Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes pārstāve Laura Laiva norāda, ka deklarāciju ir iespējams anulēt, ja persona ir deklarējusies konkrētajā  īpašumā  bez likumiska pamata vai arī vairāk tai nav likumiska pamata tajā dzīvot (īres līgums, vienošanās ar īpašnieku, īpašumtiesības).

Tāpēc ar šo lūgumu PMLP aicina vērsties tajā pašvaldības dzīvesvietas deklarēšanas iestādē, kur atrodas īpašums. Pašvaldība veiks nepieciešamās pārbaudes un lems par dzīvesvietas deklarācijas anulēšanu.

Dzīvesvietas deklarēšanas iestāde katrā pilsētā ir cita - Rīgā to dara izpilddirekcijas (Rīgas domes info tālrunis 8000 0800), citur par to ir atbildīga vai nu pašvaldība ,vai pašvaldības policija.

Vairāk iespējams lasīt arī pievienotajā LV portāla skaidrojumā un e-konsultācijā.