TĒMA: Ģimene

Laulības šķiršanas un īpašumtiesību maiņas pieteikums – vienā reizē

J
jautā:
20. septembrī, 2014
Inga

Mēs ar vīru gribam šķirt laulību pie notāra, laulības laikā iegādājāmies māju, kura zemesgrāmatā reģistrēta uz vīra vārda. Pēc šķiršanās viņš māju brīvprātīgi vēlas pārrakstīt uz mana vārda. Tā kā tagad dzīvojam ārzemēs, vai iespējams to nokārtot visu pie vienas reizes – šķiršanos un īpašumtiesības?

A
atbild:
24. septembrī, 2014
Latvijas Notariāts
Dagne Rušeniece, zvērināta notāra palīdze

Jā, situācijas apraksts liecina, ka visu varēs izdarīt vienā reizē. Iesniedzot laulības šķiršanas iesniegumu, ja vienošanās daļā par kopīgās mantas sadali būs norādīts, ka uz vīra vārda reģistrētais nekustamais īpašums turpmāk pēc laulības šķiršanas būs sievas īpašums, tad notārs sagatavos arī nostiprinājuma lūgumu īpašumtiesību maiņai. Parakstīto nostiprinājuma lūgumu uzreiz varēs iesniegt attiecīgajā zemesgrāmatu nodaļā. Ja neviens no laulātajiem neatsauks savu iesniegumu par laulības šķiršanu, tad notārs laulību izšķirs pēc 30 dienām.

Ja laulātie, lai nokārtotu iepriekšminētās darbības, nevēlas vai nevar atbraukt uz Latviju, tad viņi šo uzdevumu var uzticēt pilnvarotajām personām.