Lasīšanai: 1 minūte

Banka var būt trešā persona civilprocesā, šķirot laulību

J
jautā:
19. septembrī, 2014
Svetlana Esse

Vai tiesā pieaicina banku kā atbildētāju laulības šķiršanas lietā, kur laulātie dala kopējo mantu?

A
atbild:
24. septembrī, 2014
Juris Bārtulis
ģimenes tiesībās praktizējošs jurists

Tiesa banku kā atbildētāju laulības šķiršanas lietā un mantas dalīšanas procesā nepieaicinās. Taču banku var lūgt pieaicināt kā trešo personu, piemēram, ja dalāmā manta pirkta, izmantojot kredītu, un apgrūtināta ar hipotēku par labu bankai. Tas atbilst Civilprocesa likuma 78.panta pirmajā daļā noteiktajam - par trešo personu civilprocesā var būt fiziskā vai juridiskā persona, kuras tiesības vai pienākumus pret vienu no pusēm var skart spriedums lietā.