Lasīšanai: 1 minūte

Par darba tiesiskajām attiecībām

J
jautā:
17. septembrī, 2014
Lidija

Labdien! Esmu uz zilās lapas jau pāris mēnešus, un apdrošināšanas kartei beidzies termiņš. Vēl pēc slimošanas esmu nolēmusi iet prom no darba. Darba devējs atsakās dot jauno karti, jo es par daudz slimojot un karte man nepienākoties. Tagad ārstējos par savu naudu. Kā tur īsti ir?

A
atbild:
30. septembrī, 2014
Lidija Dārziņa
LV portāls

Jūsu izklāstītajā nav pietiekami precīzas informācijas par situāciju, lai spriestu, vai darba devējs ir rīkojies tiesiski.

Valsts darba inspekcija norāda, ka Darba likums nedod tiesības darba devējam īstenot atšķirīgu attieksmi vai diskrimināciju attiecībā pret darbiniekiem darba tiesiskajās attiecībās. Ja uzņēmums ir pieņēmis lēmumu par apdrošināšanas polišu iegādi, tad veselības apdrošināšanas polises ir iegādājamas visiem darbiniekiem, neatkarīgi no tā, vai darbinieki atrodas, piemēram, bērna kopšanas atvaļinājumā vai arī ir iestājusies pārejoša darbnespēja.