Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Ģimene

Prasības pieteikumu var nosūtīt kā ierakstītu vēstuli

J
jautā:
17. septembrī, 2014
kristine

Sakiet, lūdzu, ja es pagaidām vēl atrodos ārzemēs, vai es varu kaut kādā veidā padot uz alimentiem bērna tēvu, zinu, ka tas būs ilgs process, tāpēc negribētos gaidīt, kamēr tikšu uz lv. Paldies par atbildi.

A
atbild:
30. septembrī, 2014
Edīte Brikmane
LV portāls

Ja vēlaties celt prasību Latvijas tiesā par uzturlīdzekļu piedziņu, bet pati personīgi šobrīd to izdarīt nevarat, Civilprocesa likuma 130.panta “Prasības pieteikuma iesniegšana tiesā” otrā daļa paredz iespēju prasības pieteikumu iesniegt ar pilnvarotas personas palīdzību. Tāpat prasības pieteikumu var nosūtīt pa pastu kā ierakstītu vēstuli.

Arī tālākajā tiesas procesā savu interešu pārstāvniecībai Jūs varat pilnvarot citu personu. Fiziskās personas pārstāvība noformējama ar notariāli apliecinātu pilnvaru.