Lasīšanai: 1 minūte

Īpašnieks ir zemesgrāmatā norādītā persona

J
jautā:
16. septembrī, 2014
Ansis

Kādas ir mantojuma tiesības uz mātes dzīvokli, kas tika privatizēts uz 1 brāļa vārda, māte ir mirusi un tēvs nepretendē uz šo īpašumu, kopā esam 4 bērni ģimenē? Vai mantojuma tiesības mainās atkarībā no tā, vai dzīvoklis tika privatizēts uz dāvinājuma pamata vai norakstīts kādu citu iemeslu dēļ?

A
atbild:
23. septembrī, 2014
Zaida Kalniņa
LV portāls
Latvijas Notariāts
Dagne Rušeniece, zvērināta notāra palīdze

Tā kā dzīvoklis zemesgrāmatā ir reģistrēts nevis uz mātes, bet Jūsu brāļa vārda, šī dzīvokļa faktiskais īpašnieks saskaņā ar Civillikuma 994.pantu  ir Jūsu brālis. Tādējādi dzīvoklis neietilpst mātes atstātā mantojuma masā un to nevar mantot.

Kā norāda zvērināta notāra palīdze Dagne Rušeniece, dzīvokli varēs mantot tikai Jūsu brāļa mantinieki pēc brāļa nāves (ja tas vēl būs brāļa īpašumā).