Lasīšanai: 1 minūte

Palīdzība par bērnu invalīdu

J
jautā:
16. septembrī, 2014
ilvija

Kāda palīdzība man pienāktos no pašvaldības sociālā dienesta par bērnu invalīdu?

A
atbild:
22. septembrī, 2014
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ja ģimenē ir bērns invalīds, par valsts maksātajiem pabalstiem jāuzzina Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras nodaļā.

Savukārt pašvaldības sociālais dienests trūcīgajiem un maznodrošinātajiem iedzīvotājiem piešķir pabalstus (GMI pabalstu, dzīvokļa pabalstu) un citu palīdzību, izvērtējot ģimenes materiālo situāciju. Ja šāda palīdzība nepieciešama, jāvēršas savas pašvaldības sociālajā dienestā.

Bērnam ar invaliditāti no 5 līdz 18 gadu vecumam piešķir asistenta pakalpojumu, ja Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisija ir izsniegusi atzinumu par īpašas kopšanas nepieciešamību. Bērna likumiskajam pārstāvim (vecākam) jāvēršas tajā pašvaldības sociālajā dienestā, kurā deklarēta bērna dzīvesvieta, rakstiskā iesniegumā lūdzot sniegt asistenta pakalpojumu.