Ar īpašumu var rīkoties tikai tā likumīgais īpašnieks

J
jautā:
16. septembrī, 2014
Māris

Labdien, man īpašumā ir privāta māja, bet es to agrāk esmu caur dāvinājuma līgumu pārrakstījis uz savas mātes vārdu. Es gribēju pajautāt, vai ir iespējams šo īpašumu tagad pārrakstīt uz manu vārdu? Paldies.

A
atbild:
16. septembrī, 2014
Zaida Kalniņa
LV portāls

No situācijas apraksta nav saprotams, kuram no jums abiem – Jums vai mātei – īpašumtiesības uz šo māju ir reģistrētas zemesgrāmatā. Saskaņā ar Civillikuma 994.pantu par nekustamā īpašuma īpašnieku atzīstams tikai tas, kas par tādu ierakstīts zemesgrāmatā.

Ja darījums par īpašumtiesību pāreju apdāvinātajai personai – šajā gadījumā Jūsu mātei – ir reģistrēts zemesgrāmatā, tad tas ir Jūsu mātes īpašums. Ja Jūsu māte kā persona, kam ir zemesgrāmatā reģistrēts īpašums, ir izteikusi vēlēšanos ar šo īpašumu rīkoties – dāvināt, pārdot, ieķīlāt - tad viņai ir tiesības to darīt.