Lasīšanai: 1 minūte

Tiesu izpildītājiem jāsniedz apliecinājums par apgādībā esošu personu

J
jautā:
15. septembrī, 2014
Elita

Labdien. Man ir apķīlāts bankas konts, kur ik mēnesi tiek ieskaitīta darba samaksa un valsts ģimenes pabalsts 11.38 euro apmērā. Apgādībā ir nepilngadīgs bērns. Bankā izmaksā tikai 320 euro, bērnu neņem vērā. Kur man griezties, kā rīkoties šajā situācijā, ir vairāki tiesu izpildītāji.

A
atbild:
15. septembrī, 2014
Zaida Kalniņa
LV portāls

Apgādībā esošas personas tiek norādītas algas nodokļa grāmatiņā.

Lai īstenotu Jums likumā noteiktās tiesības saņemt līdztekus minimālajai algai arī ikmēneša summu 64,03 eiro apmērā par apgādībā esošu nepilngadīgu bērnu, Jums ir jāvēršas VID reģionālajā nodaļā ar lūgumu izsniegt izziņu par apgādībā esošas personas esamību. Šādas izziņas Jums ir jāiesniedz tiem tiesu izpildītājiem, kas veic no Jums parādu piedziņu.