Lasīšanai: 1 minūte

Mantojuma apliecību neatņemamās daļas tiesīgajiem neizsniedz

J
jautā:
14. septembrī, 2014
Janis

Labdien! No 01.07.14. mainījies Mantojuma likums. Lūdzu atbildiet, kādu Mantojuma apliecību tagad jāizsniedz neatņemamās daļas tiesīgajam, kurš nav pieminēts testamentā? Pateicos jau iepriekš!

A
atbild:
16. septembrī, 2014
Latvijas Notariāts
Dagne Rušeniece, zvērināta notāra palīdze

Jā, šī gada 1.jūlijā stājās spēkā grozījumi Civillikumā, ar kuriem turpmāk noteikts, ka "neatraidāmie mantinieki" tiks saukti par "neatņemamās daļas tiesīgajiem".

Saskaņā ar Civillikuma 423.pantu neatņemamās daļas tiesīgie ir laulātais un lejupējie, bet, ja nav lejupējo, kas pārdzīvojuši mantojuma atstājēju, tad laulātais un tuvākās pakāpes augšupējie.

Neatņemamās daļas tiesīgajiem ir tikai prasījuma tiesība uz neatņemamās daļas izdošanu naudā. Taču mantojuma apliecību notārs neatņemamās daļas tiesīgajam neizsniegs. Arī iepriekš tas netika darīts.