Lasīšanai: 1 minūte

Atsevišķas ģērbtuves vai kopējas ģērbtuves lietošanas kārtība

J
jautā:
12. septembrī, 2014
Eriks

Labdien, es vēlētos painteresēties, vai tas ir normāli, ka saimniecības preču veikalā darbinieki vīrieši un sievietes pārģērbjas tajās pašās ģērbtuvēs vienā laikā. Un darba devējs uz to nekādi nereaģē un vai man ir tiesības par to sūdzēties? Darba devējs vienīgais, ko pateica, ka, ja grib atsevišķi, var ģērbties šaurajā tualetē.

A
atbild:
18. septembrī, 2014
Valsts darba inspekcija
Zaiga Strode, Konsultatīvā centra vadītāja

Ministru kabineta 28.04.2009. noteikumu Nr.359 „Darba aizsardzības prasības darba vietās”  26.3.punkts uzliek par pienākumu darba devējam nodrošināt atsevišķas ģērbtuves vīriešiem un sievietēm vai, ja tas nav iespējams, tad darba devējam ir jānodrošina kopējas ģērbtuves lietošanu vīriešiem un sievietēm atsevišķi.

Ja darba devējs minēto noteikumu prasību neievēro, darbinieki var iesniegt iesniegumu Valsts darba inspekcijai.