Lasīšanai: 1 minūte

Īpašnieks ir tas, kas norādīts zemesgrāmatā

J
jautā:
10. septembrī, 2014
Rita

Labdien! Sakiet, lūdzu, vai cilvēks var pārdod dzīvokli citam pircējam, ja dzīvoklis jau ir pārrakstīts uz cita cilvēka vārda un viņš jau maksā par viņu? Paldies!

A
atbild:
11. septembrī, 2014
Zaida Kalniņa
LV portāls

Saskaņā ar Civillikuma 994.pantu īpašumtiesības apliecinošs dokuments ir zemesgrāmata. Tas nozīmē, ka rīkoties ar īpašumu – pārdot, dāvināt - var tikai tā persona, kas ir zemesgrāmatā reģistrēta kā īpašnieks.

Ja, piemēram, ir noticis darījums, īpašums ir pārdots, bet zemesgrāmata nav uz jaunā īpašnieka vārda nokārtota, tad negodprātīgs pārdevējs var savu īpašumu pārdot atkārtoti. Ja šīs darbības veic persona, kas juridiski nav konkrētā īpašuma īpašnieks, tad gan „pircējam”, gan „pārdevējam” ir jārēķinās ar tiesiskām sekām.