TĒMA: Ģimene

Jaunas laulības slēgšanai nav ierobežojumu laikā

J
jautā:
09. septembrī, 2014
Linda

Sveiki! Cik ilgā laikā pēc laulību šķiršanas atkal var precēties? Pieņemsim, ka esmu laulībā ar cilvēku nepilnu gadu, abi saprotam, ka tā bijusi kļūda, un abi labprātīgi vēlamies šķirties, un katram no mums jau ir cita otra pusīte, ar kuru vēlamies stāties laulībā. Cik ilgā laikā, ja izšķiros no tagadējā laulātā drauga, varu stāties nākamā laulībā? Un vai varu paturēt esošo laulātā drauga uzvārdu?

A
atbild:
11. septembrī, 2014
Zaida Kalniņa
LV portāls

Tiesiskais regulējums nenosaka ierobežojumus kādā laika periodā jaunas laulības noslēgšanai, kad ir šķirta iepriekšējā laulība un šis lēmums ir stājies likumīgā spēkā. Tas nozīmē, ka slēgt jaunu laulību ir iespējams pēc tam, kad spēkā stājies attiecīgi notāra vai tiesas lēmums par iepriekšējās laulības šķiršanu.

Laulību šķirot, ir tiesības paturēt laulību uzvārdu, ja šķiršanās procesā šādu vēlēšanos izsaka.