TĒMA: Tieslietas

Lai tiesātos, nepieciešams tiesisks pamatojums

J
jautā:
05. septembrī, 2014
vija miķelsone

Man ir privatizēts dzīvoklis, bet zeme pieder citam īpašniekam un atzinums no Tieslietu ministrijas, ka tā ir juridiskā anomālija. Vai es varu tiesāties ar valsti par šo anomāliju?

A
atbild:
11. septembrī, 2014

Anomālija ir novirze no normas, vispārējas likumības. Latvijas valsts Satversmē ir teikts: Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas bez jebkādas diskriminācijas. Ikviens var aizstāvēt savas tiesības un likumiskās intereses taisnīgā tiesā. Ikviens uzskatāms par nevainīgu, iekams viņa vaina nav atzīta saskaņā ar likumu. Nepamatota tiesību aizskāruma gadījumā ikvienam ir tiesības uz atbilstīgu atlīdzinājumu. Ikvienam ir tiesības uz advokāta palīdzību (Satversmes 91.un 92.pants).

Ja Jūs uzskatāt, ka valsts ierobežo Jūsu tiesības lietot un rīkoties ar Jums piederošo privatizēto dzīvokli un šos uzskatus varat pamatot ar faktiem un pierādījumiem, tad Satversme u.c. normatīvie akti dod Jums iespēju aizstāvēt savas aizskartās tiesības tiesā.

Prasības pieteikumu tiesa pieņems, ja prasība būs juridiski pamatota.