Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Ekonomika

Par nodarbinātības un apmācību iespējām jāuzzina NVA

J
jautā:
05. septembrī, 2014
Inese

Vai neklātienes students var iziet bezdarbnieka kursus? Paldies!

A
atbild:
17. septembrī, 2014
Lidija Dārziņa
LV portāls

Bezdarbnieku un darba meklētāju atbalsta likums paredz sniegt atbalstu bezdarbniekiem, darba meklētājiem un bezdarba riskam pakļautajām personām, lai veicinātu to spēju konkurēt darba tirgū.

Likumā ir noteiktas bezdarbnieka tiesības piedalīties individuālajā darba meklēšanas plānā paredzētajos aktīvajos nodarbinātības pasākumos, ņemot vērā profilēšanas rezultātus, kā arī saņemt citus Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) pakalpojumus. Plaša informācija par apmācību iespējām ir atrodama NVA mājaslapā šeit. Konkrēti savā gadījumā par iespējām ir jāuzzina NVA filiālē. To saraksts un kontaktinformācija arī ir NVA mājaslapā šeit.

Tiesības uz bezdarbnieka statusu pēc reģistrēšanās Nodarbinātības valsts aģentūrā ir cilvēkam, kurš nestrādā; meklē darbu; ir darbspējīgs un gatavs nekavējoties stāties darba attiecībās; neveic komercdarbību (likuma 10.pants).