Lasīšanai: 1 minūte

Tiesības uz atvaļinājumu

J
jautā:
04. septembrī, 2014
Dace Kirhnere

Labdien! 2011.gada jūnijā devos dekrēta atvaļinājumā, pirms tam neizmantojot ikgadējo atvaļinājumu. Darbā atgriezos 2013.g. februārī. 2013.g. septembrī devos atvaļinājumā. Vai man nepienākas atvaļinājums, ko neizmantoju pirms iešanas dekrētā?

A
atbild:
11. septembrī, 2014
Valsts darba inspekcija
Zaiga Strode, Konsultatīvā centra vadītāja

Ņemot vērā apstākli, ka darba tiesiskās attiecības starp pusēm nav izbeigtas un Jūs laika posmā no 2011.gada jūnija līdz 2013.gada februārim bijāt attaisnotā prombūtnē (grūtniecības un dzemdību atvaļinājumā, bērna kopšanas atvaļinājumā), Valsts darba inspekcijas ieskatā Jūsu kā darbinieka tiesības uz ikgadējo atvaļinājumu par laika posmu pirms iešanas grūtniecības un dzemdību atvaļinājumā saglabājas sakarā ar attaisnotu prombūtni, un Jums ir tiesības to darba devējam prasīt piešķirt.