Lasīšanai: 1 minūte

Atgriežoties no BKA citā amatā, pārbaudes laiku nenosaka

J
jautā:
04. septembrī, 2014
Anda

Atgriežoties no bērna kopšanas atvaļinājuma, man tika piedāvāts jauns amats, vai jaunajā amatā ir pārbaudes laiks?

A
atbild:
04. septembrī, 2014
Zaida Kalniņa
LV portāls

Nē, pārbaudes laiks nav piemērojams, jo Jums jau ir nodibinātas darba attiecības un darba līgums uz nenoteiktu laiku, kas tika noslēgts pirms došanās bērna kopšanas atvaļinājumā (BKA).

Cits amats un citi darba pienākumi Jūsu gadījumā ir abpusēja vienošanās par grozījumiem esošajā darba līgumā. Darba likuma 156.panta ceturtā daļa paredz pienākumu darba devējam nodrošināt darbiniekam pēc atgriešanās no bērna kopšanas atvaļinājuma tādas pašas tiesības uz tādu pašu vai līdzvērtīgu darbu ar ne mazāk labvēlīgiem darba apstākļiem un nodarbinātības noteikumiem.