Lasīšanai: 1 minūte

Izsoles sludinājums - vienu vai divus mēnešus pirms izsoles

J
jautā:
02. septembrī, 2014
Anna

Par nekustamā īpašuma izsoles izziņošanu. Jautājums: Cik mēnešus pirms izsoles juridiskās personas maksātnespējas administrators izziņo par izsoli (publicē sludinājumu), ja nekustamā īpašuma izsoles sākumcena ir augstāka par 500 000 eiro.

A
atbild:
03. septembrī, 2014
Zaida Kalniņa
LV portāls

Maksātnespējas likuma 115.pants, kas paredz parādnieka mantas izsoles norises kārtību, nosaka, ka

  • parādnieka mantu pārdodot izsolē, tās izsole izdarāma un īpašuma tiesības nostiprināmas uz ieguvēja vārda saskaņā ar Civilprocesa likuma noteikumiem par mantas pārdošanu piespiestā izsolē.
  • Civilprocesa likumā noteiktās tiesu izpildītāja darbības saistībā ar parādnieka mantas izsoli veic administrators.

Savukārt Civilprocesa likuma 606.pants attiecībā uz izsoles izziņošanu paredz kārtību izsoli izziņot vismaz vienu mēnesi pirms izsoles. Pēc piedzinēja ( kreditora) lūguma izsoli var izziņot vismaz divus mēnešus pirms izsoles, bet ne vēlāk kā vienu mēnesi pirms izsoles.