Iekļaut ziņas Iedzīvotāju reģistrā par laulību ASV

J
jautā:
29. augustā, 2014
Helena

Esmu reģistrējusi laulību pirms 3 nedēļām ASV ar Amerikas pilsoni. Kur (adrese) man jānosūta dokumenti, lai reģistrētu laulību arī Latvijas Iedzīvotāju reģistrā un saņemtu apliecinošu dokumentu, ko tālāk iesniegt vēstniecībā ASV?

A
atbild:
09. oktobrī, 2014
Edīte Brikmane
LV portāls

Iekļaut ziņas Iedzīvotāju reģistrā par to, ka esat stājusies laulībā Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV), iespējams Latvijas vēstniecībā ASV. Šim mērķim nepieciešams ASV izdoto laulības apliecību apstiprināt ar dokumenta starptautiskās atzīšanas apliecinājumu „Apostille”. “Apostille” uzlikšanu veic kompetentas amatpersonas attiecīgā ASV štata Sekretāra birojā (Office of the Secretary of State).

Ja pēc laulībām tiek mainīts uzvārds, pēc tam, kad attiecīgās izmaiņas ir reģistrētas Latvijas Republikas Iedzīvotāju reģistrā, vēstniecībā var pieteikties jaunai pasei.

Lai uzzinātu, kādi vēl dokumenti nepieciešami un vai tos iespējams nosūtīt pa pastu, aicinām personiski vērsties Latvijas Republikas vēstniecībā ASV Vašingtonā.

Adrese: 2306 Massachusetts Avenue, NW, Washington, DC 20008, U.S.A.
Tālrunis: (1) 202 328 2840
E-pasts: embassy.usa@mfa.gov.lv
Mājaslapa: http://www.mfa.gov.lv/lv/usa/