Lasīšanai: 1 minūte

Ceļš ir jāuztur abiem īpašniekiem

J
jautā:
29. augustā, 2014
Māris

Labdien! Īpašumā kā apgrūtinājums uzrādīts vietējas nozīmes servitūta ceļš 140 m, no kuriem 50 m kopēji ar kaimiņu, jo īpašuma robeža ir pa ceļa vidu. Ceļa kopējais garums 300 m ir caurbraucams abos virzienos, viens ceļa gals piekļaujas valsts ceļam, otrs – pašvaldības ceļam. Īpašumā esošais ceļa posma platums nepārsniedz 3 m un ir 1 m attālumā no ieejas dzīvojamā ēkā. Kam šāds ceļš jāuztur, jātīra?

A
atbild:
04. septembrī, 2014
Mudīte Luksa
speciāli LV portālam

Servitūta tiesība kļūst par lietu tiesību no brīža, kad tā ir nostiprināta zemesgrāmatā (Civillikuma 1235.pants). Ja ceļa servitūts ir nostiprināts zemesgrāmatā gan Jūsu, gan kaimiņa īpašumam, tad tas attiecīgi jāuztur kārtībā abiem īpašniekiem.

Labākais risinājums ir abām pusēm vienoties par minētā servitūta ceļa izmantošanas un uzturēšanas noteikumiem, un savas tiesības ir jāizmanto godprātīgi.