Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Veselība

Par darbnespējas lapu A skaitu

J
jautā:
29. augustā, 2014
Egija

Strādāju 2 darbavietās. Ja ņemu slimības lapu A, tad, vai tas attiecas uz abām darbavietām, jo - vienu darbu apmeklēt nevaru slimības dēļ, bet otru darbu slimības specifika veikt netraucē. Otrs - vai man ģim. daktere dos 1 vai divas slimības lapas, lai iesniegtu darba devējam?

A
atbild:
11. septembrī, 2014
Lidija Dārziņa
LV portāls

Slimības naudas piešķiršanas pamats cilvēkam ir darba nespējas lapa A. Ārstējošā ārsta pienākums ir izsniegt pacientam tik daudz slimības lapu A, cik pacientam ir nepieciešams. Ministru kabineta noteikumi Nr.152 „Darbnespējas lapu izsniegšanas kārtība” nosaka: ja persona ir darba ņēmējs pie vairākiem darba devējiem, darbnespējas lapu A izsniedz vairākos eksemplāros, ņemot vērā personas pieprasījumu.

Darba devējs, kuram iesniegta darbnespējas lapa A,  atbilstoši darbinieka vidējai izpeļņai arī maksā slimības naudu.