TĒMA: Ģimene

Uzturdošana tēvam, kas nav rūpējies par bērnu

J
jautā:
28. augustā, 2014
Zanda

Labrīt. Man ir jautājums par alimentiem. Jau vairāk nekā 4 gadus nedzīvoju kopā ar bērna tēvu. Viņš nemaksā arī alimentus un nemaz neinteresējas par dēlu. Es neesmu vērsusies noteiktās instancēs, jo esmu dzirdējusi: ja pieprasīšu maksāt alimentus, tad vēlāk tēvs var pieprasīt bērnam rūpēties par sevi (kad bērns ir sasniedzis pilngadību). Bet, ja tēvs nav maksājis alimentus, tad dēls vēlāk var atteikties rūpēties par tēvu. Vai tā ir taisnība? Vai tad, ja arī turpmāk neprasīšu viņam alimentus, viņam nebūs vēlāk nekādu tiesību lūgt dēla palīdzību? Es vēlos, lai bērns pats izlemj, vai palīdzēt, nevis vēlāk tas ir viņa pienākums. Tāpat zinu, ka man maksās valsts un no bērna tēva šī summa tiktu piedzīta, ja vispār tas izdotos.

A
atbild:
01. septembrī, 2014
Zaida Kalniņa
LV portāls

Uzturdošanas pienākums vecāku un bērnu starpā nav absolūts.

Proti, ja bērna tēvs nav rūpējies par bērnu un to ir iespējams pierādīt, tad situācijā, ja tēvs tiesas ceļā pieprasītu uzturdošanu bērnam, tad, sniedzot pierādījumus tiesai, bērnam šis pienākums nebūtu saistošs. Tai skaitā, ja uzturlīdzekļu izmaksu vecāka vietā veic valsts ar Uzturlīdzekļu garantiju fonda starpniecību un piedziņa no tēva nav bijusi iespējama.

To, vai prasīt no bērna tēva uzturlīdzekļus tiesas ceļā, ir jāizlemj Jums pašai.