TĒMA: Mājoklis

Tiešie norēķini ar pakalpojumu sniedzēju būs iespējami no 2015.gada 1.oktobra

J
jautā:
27. augustā, 2014
Daina

Labdien! Jautājums par dzīvojamo māju pārvaldīšanas likuma pārejas noteikumu 17.punktu - par veidu, kādā tiks veikti maksājumi pakalpojumu sniedzējiem. Sakiet, lūdzu, vai daudzdzīvokļu mājas visiem iedzīvotājiem ir jāvienojas un jāpieņem kopīgs lēmums, kādā veidā maksāt pakalpojumu sniedzējiem, vai katrs dzīvokļa īpašnieks var darīt, kā vēlas, neatkarīgi no tā, ko vēlas citi. Paldies!

A
atbild:
29. augustā, 2014
Zaida Kalniņa
LV portāls

Tāds haoss, ka daudzdzīvokļu mājā varētu būt dažāda norēķinu kārtība par saņemtajiem siltuma, ūdens un kanalizācijas pakalpojumiem, tiesiskajā regulējumā nav paredzēts.

Jauno likuma grozījumu būtība ir šāda: dzīvojamās mājas īpašniekiem jāizvēlas – visiem patstāvīgi norēķināties ar pakalpojumu sniedzēju vai pieņemt lēmumu par uzdevuma došanu pilnvarotai personai (piemēram, pārvaldniekam). Ja vairākums pieņem lēmumu par pārvaldnieka iesaisti, tad šis lēmums ir saistošs visiem. Arī tiem, kas nav balsojuši vai balsojuši pret.

Vairāk par šo tēmu var izlasīt LV portāla skaidrojumā Par siltumu un ūdeni turpmāk varēs maksāt tieši pakalpojumu sniedzējam.

Jaunā kārtība būs spēkā tikai no 2015.gada 1.oktobra.