Grozījumi Maksātnespējas likumā jāskata Saeimai 3.lasījumā

J
jautā:
26. augustā, 2014
Marina

Sveiki! Gribu uzzināt, kādā statusā ir grozījumi likumā, ka, ja kredīta ņēmējs ir bankrots, tad galvotājs tiek atbrīvots arī?

A
atbild:
27. augustā, 2014
Zaida Kalniņa
LV portāls

Grozījumi Maksātnespējas likumā un tā sauktais „nolikto atslēgu princips”, kas kalpoja kā mantas nodrošinājums, ir izskatīti un atbalstīti atbildīgajā Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā šā gada 17.jūnijā un nodoti izskatīšanai Saeimas sēdē 3.lasījumā.

Princips paredz, ka, pārdodot mantu, kas kalpojusi kā nodrošinājums, atlikušās parādnieka saistības līdz ar izsoles akta apstiprināšanu tiks dzēstas. Šāda kārtība attieksies tikai uz gadījumiem, kad parādnieka maksātnespējas procesā tiek pārdots parādnieka mājoklis. Likuma grozījumi arī paredz dzēst ne tikai parādnieka saistības, bet arī ar to saistītos galvojumus.

Likumdevējs ir iecerējis, ka grozījumi stāsies spēkā 2015.gada 1.janvārī. Patlaban vēl nav informācijas, kad šie grozījumi Saeimā 3.lasījumā tiks skatīti.