Piedziņu var vērst pret vecāku pabalstu, nevis bērna kopšanas pabalstu

J
jautā:
26. augustā, 2014
Oskars

Labdien! Jautājums par vecāku pabalstu un bērna kopšanas pabalstu. Vai ZTI ir tiesības ieturēt kaut kādas summas no šiem pabalstiem? Ir vairāki izpildraksti. Paldies jau iepriekš.

A
atbild:
27. augustā, 2014
Zaida Kalniņa
LV portāls

No 2014.gada 4.janvāra, vēršot piedziņu uz valsts pensijām, valsts sociālās apdrošināšanas pabalstiem un atlīdzībām, piemērojami noteikumi par piedziņas vēršanu uz darba samaksu.

Tas nozīmē, ka tiesu izpildītājam ir tiesības vērst piedziņu pret vecāku pabalstu (kas ir valsts sociālās apdrošināšanas pabalsts), bet ne bērna kopšanas pabalstu (kas ir valsts sociālais pabalsts).

Piedziņas procesā  parādniekam saglabājama attiecīgā pensija, pabalsts vai atlīdzība CPL 594.panta pirmajā vai otrajā daļā noteiktajā apmērā. Proti, tiek saglabāti naudas līdzekļi 320 eiro jeb minimālās mēneša darba algas apmērā, kā arī uz katru apgādībā esošo nepilngadīgo bērnu saglabāti līdzekļi 64,03 eiro jeb valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta apmērā.