Jāvēršas pašvaldībā

J
jautā:
25. augustā, 2014
Matīss Soms

Labdien! Vēlētos noskaidrot, kas reāli skaitās zemes īpašnieks rezerves zemes fonda zemes gabaliem. Ar ko būtu jāsaskaņo projekts, kas skars šādu zemes gabalu?

A
atbild:
01. septembrī, 2014
Vineta Vilcāne
speciāli LV portālam

Atbilstoši 2009.gada 1.septembra MK noteikumu Nr.996 "Kārtība, kādā nosaka valstij un pašvaldībām piekrītošo lauku apvidu zemi, kura turpmāk izmantojama zemes reformas pabeigšanai, kā arī valstij un pašvaldībām piederošo un piekrītošo zemi" 13.punkta nosacījumiem tiesības rīkoties ar rezerves zemes fonda zemi ir deleģētas pašvaldībām un Ministru kabinetam. Pašvaldības un valsts rezerves zemes fonda zemi var izmantot tikai savu funkciju īstenošanai. Šis nosacījums ir spēkā, līdz tiek pieņemts un stājas spēkā likums par rezerves zemes fonda izmantošanu.

Šo jomu regulējošais Zemes pārvaldības likums atrodas Saeimā izskatīšanai, tas ir pieņemts 1.lasījumā.

Šajā situācijā Jums būtu jāvēršas konkrētajā pašvaldībā.