Lasīšanai: 1 minūte

Pilngadīgai personai pašai jāsniedz tiesā uzturlīdzekļu prasība

J
jautā:
21. augustā, 2014
Beatrise

2013.gadā absolvēju vidusskolu (tagad iešu 2.kursā), un kopš tā laika tēvs vairs nav maksājis alimentus 15 mēnešu garumā un atsakās iedot kaut centu priekš dzīvošanas un studijām. Darba man nav, bet palīdzēt viņš atsakās. Kur man būtu jāgriežas, lai saņemtu savus uzturlīdzekļus?

A
atbild:
25. augustā, 2014
Zaida Kalniņa
LV portāls

Ja par materiālo atbalstu pilngadīgajai jaunietei ar vecāku nav iespējama vienošanās sarunu ceļā, Jums pašai ir jāsniedz prasība tiesā. Ar tiesas palīdzību piedzīt uzturlīdzekļus pilngadīgam jaunietim iespējams tajos gadījumos, kad nespējai sevi apgādāt ir objektīvi iemesli. Šajā situācijā tās ir mācības augstskolā.

Papildu informāciju varat meklēt LV portāla skaidrojumā „Uzturlīdzekļi pēc pilngadības sasniegšanas”.