Par pārkāpumu atbilstoši APK

J
jautā:
21. augustā, 2014
Roberts

Labdien! Tika sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols par to, ka suņi naktī esot smilkstējuši, skrāpējuši durvis un gaudojuši. Tas tika kvalificēts kā Jūrmalas pilsētas domes saistošo noteikumu Nr. 20 60.1.punkta pārkāpums. Administratīvās komisijas sēdē norādīju uz to, ka pēc šīs normas nevar uzlikt sodu, jo pārkāpums atbilst Administratīvā pārkāpuma kodeksa 106.pantam, līdz ar ko lietvedība būtu jāizbeidz nepareizas kvalifikācijas dēļ. Komisija nolēma atgriezt lietu pašvaldības policijai pareizai kvalifikācijai. Vai šādā gadījumā nebūtu jāizbeidz lietvedība? Vai policija drīkst rakstīt jaunu protokolu ar pareizu nodarījuma kvalifikāciju šajā lietā? Kādai bija jābūt komisijas rīcībai šajā situācijā? Paldies.

A
atbild:
12. septembrī, 2014

Savā situācijas izklāstā Jūs stāstāt, ka Administratīvās komisijas sēdē pats atzināt, ka esat pārkāpis APK 106.pantā noteikto.  Komisijai, ņemot vērā Jūsu atzīšanos, vajadzēja kvalificēt Jūsu nodarījumu saskaņā ar APK noteikto un piemērot Jums tajā noteikto sodu.