Par sava biznesa sākšanu

J
jautā:
21. augustā, 2014
Signe

Kādiem jābūt pirmiem soļiem, lai uzsāktu mikrouzņēmumu? Kam lai lūdz palīdzību to uzsākšanai?

A
atbild:
22. augustā, 2014
Lidija Dārziņa
LV portāls

No Jūsu jautājuma var saprast, ka vēlaties sākt komercdarbību vai saimniecisko darbību un maksāt mikrouzņēmumu nodokli (9%).

Mikrouzņēmumu nodokļa likums ar 9% nodokļa režīmu paredz, ka to var maksāt:

  • individuālais komersants,
  • individuālais uzņēmums,
  • zemnieka vai zvejnieka saimniecība,
  • fiziskā persona, kas reģistrēta Valsts ieņēmumu dienestā kā saimnieciskās darbības veicējs, sabiedrība ar ierobežotu atbildību.

Internetā ir pietiekami daudz plašu izklāstu iesācējiem komersantiem; atradīsiet meklētājā ierakstot atslēgas vārdus „mikrouzņēmuma dibināšana”, „kā sākt uzņēmējdarbību” u.c.

Ja ar internetā pieejamiem bezmaksas padomiem nepietiek, jāiet uz grāmatu veikalu, kur ir arī izdevumi iesācējiem komersantiem.

Par uzņēmuma reģistrāciju var uzzināt Uzņēmumu reģistra mājaslapā

Ja vēlaties veidot nevis uzņēmumu, bet reģistrēt saimniecisko darbību, par to informācija atrodama Valsts ieņēmumu dienesta mājaslapā – Saimnieciskās darbības veicēji.

Ja saviem spēkiem nevarat tikt galā ar sākotnējām formalitātēm, jālūko kādi konsultējoši semināri.