Lasīšanai: 1 minūte

Par mikrouzņēmuma pārrakstīšanu

J
jautā:
20. augustā, 2014
Sabine

Labdien, man pieder mikrouzņēmums, es vēlos šo uzņēmumu pārrakstīt. Vai es to varu pārrakstīt uz 19 gadīgu personu? Paldies.

A
atbild:
22. augustā, 2014
Lidija Dārziņa
LV portāls

Mikrouzņēmums nav atsevišķa komersanta forma, tas ir nodokļu maksātājs, kas maksā mikrouzņēmumu nodokli (kā noteikts Mikrouzņēmumu nodokļa likumā). Tātad tā ir konkrēta uzņēmējdarbības veikšanas forma, kādu esat reģistrējusi. Tāpēc arī iespējas pārrakstīt mikrouzņēmumu uz cita vārda un formalitātes atkarīgas no tā, vai esat reģistrējusi individuālo komersantu, individuālo uzņēmumu, zemnieka vai zvejnieka saimniecību, SIA vai esat reģistrēta Valsts ieņēmumu dienestā kā saimnieciskās darbības veicējs.

Ja tas ir uzņēmums, piemēram, SIA, par īpašnieka maiņu, par uzņēmuma nodošanu citai personai jāuzzina Uzņēmumu reģistrā (ur.gov.lv). Uzņēmumu reģistrā tiek reģistrēts arī jaunais īpašnieks.