Izpildu lietvedību izbeidz ar tiesas pieņemtu lēmumu

J
jautā:
19. augustā, 2014
Romāns

Labdien. Ir tāda lieta, ka es savu bērna māti iesūdzēju alimentos un viņa maksā. Bet kas notiek, ja mēs atkal dzīvosim kopā?

A
atbild:
20. augustā, 2014
Zaida Kalniņa
LV portāls
Juris Bārtulis
ģimenes tiesībās praktizējošs jurists

Kopdzīvei kā tādai (nedz laulībā, nedz ārpus tās) nav tieša sakara ar uzturlīdzekļu maksāšanas pienākumu, Jūsu situāciju skaidro jurists Juris Bārtulis

Taču vienu no vecāku pienākumiem – bērna uzturēšanas pienākumu – noteic Civillikuma 179.pants: "Vecāku pienākums ir samērā ar viņu spējām un mantas stāvokli uzturēt bērnu. Šis pienākums gulstas uz tēvu un māti līdz laikam, kad bērns pats var sevi apgādāt. Strīdus par uzturlīdzekļiem bērnam izšķir tiesa."

No tā saistībā ar Jūsu situāciju var secināt, ka neatkarīgi no tā, vai bērna vecāki dzīvo kopā vai šķirti, tiem abiem ir pienākums par bērnu gādāt, tai skaitā finansiāli.

Uzturlīdzekļu piedziņa labprātīgā vai piespiedu kārtā notiek, pamatojoties uz tiesas nolēmumu.

J.Bārtulis norāda, ka saskaņā ar Civilprocesa likuma 563.panta pirmās daļas 1.punktu izpildu lietvedību izbeidz, ja piedzinējs atteicies no piedziņas un tiesa par to pieņēmusi attiecīgu lēmumu.

Tādējādi, ja uzskatīsiet, ka prasību par uzturlīdzekļu piedziņu no bērna mātes ir pamats atsaukt, Jums būs jāvēršas tiesā.