Lasīšanai: 1 minūte

Mantojuma lietas kārtošanas termiņi

J
jautā:
16. augustā, 2014
ELGA GULBE

Cik ilgā laikā jāpiesakās mantojumam?

A
atbild:
18. augustā, 2014
Zaida Kalniņa
LV portāls

Civillikuma 655.pants noteic, ka mantojums atklājas ar mantojuma atstājēja nāvi vai ar viņa izsludināšanu par mirušu ar tiesas lēmumu. Tas nozīmē, ka sākt kārtot mantojuma lietu var, tiklīdz ir izsniegta mantojuma atstājēja miršanas apliecība.

Civillikuma 685.pants paredz, ka mantojuma prasība noilgst pēc piecu gadu notecējuma, skaitot no tās dienas, kad radusies tiesība šo prasību celt.

Ja visām personām bez viņu pašu vainas nav bijis iespēju uzzināt par savu tiesību celt mantojuma prasību, noilgums aprēķināms no tās dienas, kad šīm personām ir kļuvusi zināma viņu tiesība mantojuma prasību celt.

Mantojuma lieta ir kārtojama pie notāra, kas praktizē mantojuma atstājēja pēdējās dzīvesvietas teritorijā.