Lasīšanai: 1 minūte

Cik maksā nokārtot sanitāro grāmatiņu?

J
jautā:
14. augustā, 2014
AIGA

Labdien, manai meitai ir piecpadsmit gadu, cik maksā sanitārās grāmatiņas noslēgšana, tas ir pēdējais ārsta paraksts un zīmogs.

A
atbild:
25. augustā, 2014

Saskaņā ar Ministru kabineta 2013.gada 17.decembra noteikumu Nr.1529 „Veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtība” 11.3.punktu no valsts budžeta neapmaksā pirmreizēji medicīniski profilaktiskos pasākumus, kas nepieciešami, stājoties darbā, kā arī obligātās veselības pārbaudes, ja mainās darba vides faktori. Tāpat netiek apmaksātas periodiskās medicīniskās apskates, kas nepieciešamas darba apstākļu un darba specifikas dēļ.

Tas nozīmē, ka veiktās veselības pārbaudes, kuru rezultāti tiek noformēti un atspoguļoti medicīniskajā grāmatiņā (sanitārā grāmatiņa), ir maksas pakalpojums. Cenas var būt ļoti dažādas, un to nosaka katrs ģimenes ārsts savā maksas pakalpojumu cenrādī, kuram ir jābūt izvietotam ārsta prakses telpā visiem pieejamā vietā.