Lasīšanai: 1 minūte

Informācija par darba stāžu jāmeklē arhīvā

J
jautā:
14. augustā, 2014
Simona Vitkovska

Kur meklēt apliecinājumu par nostrādāto laiku, ja bijusī darbavieta vairs nav un darba grāmatiņa ir pazudusi?

A
atbild:
25. augustā, 2014
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ja nav darba grāmatiņas, jādodas uz arhīvu. Ar arhīva izziņu pieprasīšanas un saņemšanas kārtību var iepazīties Latvijas Nacionālā arhīva mājaslapā. Tur atrodama arī pieprasījuma veidlapa, kurā ir norādes, kāda informācija ir jāuzraksta par sevi, pieprasot izziņu. Izziņa par darba stāžu ir sociāli tiesiska izziņa. Par izziņu ir jāmaksā.

Ja arhīvā informācijas par darba stāžu nebūs (darba devējs ir likvidējies, taču dokumentus nav nodevis arhīvā), darba stāžs būs jāpierāda tiesas ceļā.