Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Satiksme

Liegums neliedz pārvietoties ar transportlīdzekli

J
jautā:
13. augustā, 2014
aivars

Labdien. Ja mašīnai uzlikts liegums, vai var ar viņu izbraukt no valsts?

A
atbild:
18. augustā, 2014
Mudīte Luksa
speciāli LV portālam
Ceļu satiksmes drošības direkcija
Agnese Korbe, Sabiedrisko attiecību daļas speciāliste

Ceļu satiksmes drošības direkcijas sabiedrisko attiecību speciāliste Agnese Korbe LV portālam sniedza šādu atbildi: „Par transportlīdzeklim uzliktajiem apgrūtinājumiem būtu jāinteresējas pie apgrūtinājumu iniciatoriem. Lai sniegtu informāciju par Transportlīdzekļu reģistrā reģistrētu liegumu, būtu jāzina automobiļa valsts reģistrācijas numurs. Tad būtu iespēja precīzāk palīdzēt.”

Ja tas ir CSDD reģistrēts īpašnieka liegums, tad tas citām personām ierobežo tikai mantiskās darbības ar transportlīdzekli, kā arī ir liegts iziet tehnisko apskati, bet neliedz ar auto pārvietoties un izbraukt no valsts. Ja tas ir liegums nenokārtotu maksājumu dēļ, tad tas arī attiecas uz mantiskām darbībām – auto nedrīkst pārdot, dāvināt un tamlīdzīgi. Tomēr pirms došanās ceļā ieteicams sazināties ar lieguma uzlicēju.